Zeman na náměstí v Aši: Na Rusko nemáme tolik bolestných vzpomínek jako Polsko. I když okupace v roce 1968 bolestná vzpomínka je

20.03.2019 16:40

Za větrného počasí zavítal prezident Miloš Zeman do Aše, kde se na náměstí setkal s občany. Úvodem jim poděkoval za jejich podporu v prezidentské volbě. Zeman je na třídenní návštěvě Karlovarského kraje, doprovází jej hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

Zeman na náměstí v Aši: Na Rusko nemáme tolik bolestných vzpomínek jako Polsko. I když okupace v roce 1968 bolestná vzpomínka je
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

První dotaz muže z náměstí směřoval k tomu, že na něj všichni zdravotníci po jeho úrazu se*ou. „Je to zvláštní způsob léčení vašeho úrazu. Myslel jsem, že naposledy se takto léčilo ve středověku. Pojišťovna vám musí zaplatit to, co vaše jest. Pokud jste pojištěn, což předpokládám, že jste,“ míní Zeman s tím, že v případě, že u pojišťoven neuspěje, může se s nimi soudit.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Země má udržovat korektní vztahy se všemi významnými sousedy. Bylo by dost hloupé zahodit příležitost dobrých vztahů, které k Číně máme,“ rozhovořil se Zeman k dalšímu dotazu, kdy se jej tazatel ptal na vztah s Čínou a Ruskem. „Na Rusko nemáme tak mnoho bolestných vzpomínek jako Polsko. I když okupace z roku 1968 bolestnou vzpomínkou je,“ poukázal Zeman. Za nepřítele považuje islámský terorismus. „Když jsme mluvili o NATO, tak jsem vždy kladl důraz, že proti tomuto terorismu se musí bojovat, a nikoliv s ním vyjednávat. Pokud jde o všechny ostatní, ať jsou našimi partnery, našimi konkurenty. Je ubohá země, která si vymýšlí své vlastní nepřátele,“ podotkl.

Zeman se pak vyjádřil i ke své další cestě po kraji, kdy se podle svých slov zdrží do zítřka, a jeho návštěvu ukončí tisková konference s novináři. „Odpovíme na jejich dotazy, něco si pomyslíme,“ neodpustil si rýpnutí Zeman.

„S teroristy se nevyjednává. S teroristy se musí bojovat, říkáte často. Byl byste stejného názoru, kdyby teroristé drželi vaši dceru?“ poznamenal další tazatel. „Vy jste popletl dvě věci. Individuální akt, který máte na mysli, a masivní terorismus, kdy Islámský stát ovládá velké části mnoha zemí. Byl jsem sám účasten jednoho případu, kdy pět českých občanů bylo uvězněno v Libanonu a bylo zapotřebí je dostat na svobodu. A tak jsme přispěli k tomu, že jeden terorista byl osvobozen a my jsme dostali pět Čechů zpátky. Rozlišujte válku oproti individuálním akcím, kdy zachraňujete lidské životy,“ sdělil závěrem Zeman.

Následně už se jen podepsal do pamětní knihy města a převzal dary z rukou dlouholetého starosty. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

8:04 Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

TÝDEN V MÉDIÍCH Za potřebné políčky pro mnohé novináře považuje Petr Žantovský dvě zprávy z tohoto t…