Zeman obklopen politickým odpadem. Hradní chátra, politická lůza. Další z přispěvatelů Britských listů se vyjádřil k volbám

01.02.2018 18:35 | Zprávy
autor: mp

Publicista Bohumil Kartous má za to, že voliči selhali. Měli šanci vrátit se k normálnosti a zvolit si prezidentem Jiřího Drahoše, jenže těsně vyhrál Miloš Zeman a ten nás bude dál stahovat na dno. Pokud o tom, někdo pochybuje, nechť se podívá, jak se Miloš Zeman v den svého vítězství obklopil „politickým odpadem“. Těmito slovy Kartous označil Tomia Okamuru (SPD) a další lidi stojící po boku Miloše Zemana v Top Hotelu Praha.

Zeman obklopen politickým odpadem. Hradní chátra, politická lůza. Další z přispěvatelů Britských listů se vyjádřil k volbám
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman slaví vítězství ve volbách

 „Miloš Zeman ve stavu naprostého uspokojení po vyhraných volbách, obklopen českým politickým odpadem,“ napsal Kartous na serveru Britské listy o volební sobotě, v níž Miloš Zeman slavil další z řady svých politických triumfů. Tentokrát prý triumf Miloše Zemana neznamená nic jiného, než že budeme dál mířit ke dnu. Přitom stačilo jen něco málo přes 150 tisíc hlasů, aby všechno bylo jinak. Mohli jsme prý jako voliči  odvrátit „útok chemickou nebo biologickou zbraní“. Tak komentátor vykreslil stávající politické působení prezidenta Zemana. A selhali jsme.

Jedním z nespokojených občanů může být i Andrej Babiš, kterého Kartous v textu nazývá „ábíčko“, protože prezident je v současné situaci silným hráčem  Babiše už k ničemu nepotřebuje. Už nebude obhajovat svůj mandát.  Zeman se může např. pokusit vrátit do vlády ČSSD. Přes statutárního místopředsedu Milana Chovance. Chovanec ostatně byl na pódiu se Zemanem. Pokud se však ČSSD bude podílet na vládě, požene ji to podle komentátora do náruče Marine Le Penové a dalších politických radikálů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají

16:25 Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají

POHLED IVANA HOFFMANA Bublina politiků si ráda navzájem dává řády medaile. Lidé už to považovali za …