Zeman ocenil Perese. Byl podle něj nadějí na mír na Blízkém východě

28.09.2016 15:35

Zesnulý exprezident Izraele Šimon Peres byl symbolem státu i nadějí na spravedlivý a mírový Blízký východ, napsal český prezident Miloš Zeman v kondolenci svému izraelskému protějšku. Stejně jako řada světových i českých politiků Zeman ocenil Peresovu snahu najít cestu k urovnání vztahů mezi Izraelem a Palestinou. Podle české hlavy státu byl Peres jedním z nejvýznamnějších státníků a politiků této doby.

Zeman ocenil Perese. Byl podle něj nadějí na mír na Blízkém východě
Foto: commons.wikimedia.org/ World Economic Forum
Popisek: Šimon Peres

"Šimon Peres se celým svým životem stal symbolem nejen Státu Izrael, ale také nadějí na nový, spravedlivý a mírový Blízký východ. Byl živým důkazem toho, že i nemožné se může stát možným, máme-li k tomu odvahu," napsal Zeman o muži, jež patří mezi zakladatele židovského státu.

Peres, který z vysoké politiky odešel před dvěma roky, byl dle slov Zemana skutečný státník a nositel vize, kterou je právě dnes tolik potřebná. "Šimon Peres psal svojí osobností dějiny. Česká republika i já osobně v něm ztrácíme skutečného a vzácného přítele, jehož myšlenky nám budou i nadále přinášet inspiraci tak, jak by si to jistě sám přál," dodal Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …