Zeman odmítl jmenovat soudce Veselého předsedou Krajského soudu v Ústí nad Labem

17.07.2014 12:11

Prezident republiky Miloš Zeman ve čtvrtek dne 17. července 2014 vyjádřil souhlas se jmenováním soudce Milana Bořka předsedou Krajského soudu v Brně a odmítl jmenovat soudce Jana Veselého předsedou Krajského soudu v Ústí nad Labem vzhledem k jeho nedostatečným pracovním výsledkům.

Zeman odmítl jmenovat soudce Veselého předsedou Krajského soudu v Ústí nad Labem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) navrhla prezidentovi jmenovat předsedou Krajského soudu v Ústí nad Labem Jana Veselého. Ten se však rozhodl jeho jmenování odmítnout. Veselého pro vedení ústeckého soudu vybrala výběrová komise, Válková ale s návrhem na jmenování váhala, protože se proti němu postavila soudcovská rada ústeckého soudu.

Veselý je v současnosti předsedou Okresního soudu v Mělníku. Soudcovská rada ústeckého soudu Válkovou upozornila mimo jiné na to, že Veselý nemá praxi u krajského soudu. Na základě prověrky mu také vyčítá nepořádek v agendě Okresního soudu v Mělníku. „Hodnocení naprosto odmítám," reagoval již dříve pro Lidovky.cz Veselý.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

16:55 Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

Na konci července několik médii informovalo o tom, že italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu …