Zeman pohovořil o penězích na kampaň i o Šloufovi

17.05.2012 8:24 | Zprávy
autor: bob

Smršť billboardů, mítinky v každém koutu Česka, balónky, plakátové šílenství, mažoretky, pivo a párky zdarma - to je obvyklý kolorit gigantických předvolebních kampaní. Tuto podobu boje o Pražský hrad rázně odmítá v rozhovoru pro server idnes.cz expremiér Miloš Zeman.

Zeman pohovořil o penězích na kampaň i o Šloufovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman v rozhovoru

Bývalý ministerský předseda předpokládá, že jeho hradní kampaň bude stát přibližně 2 až 3 miliony. "Počítám s drobnými obamovskými dary od poměrně velkého počtu malých sponzorů," řekl politik v rozhovoru. Zároveň odmítl možnost, že by mezi jeho sponzory patřily i nadnárodní společnosti jako je třeba Lukoil. "Lukoil nikdy nebyl mezi sponzory. To byla rozšířená fáma způsobená tím, že jeden z mých spolupracovníků je mimo jiné jednatelem Lukoilu. Předpokládám, že kdyby byl jednatelem třeba PanAm, tak mě budou obviňovat, že mě sponzorují americké aerolinie," prohlásil Zeman.
 
Expremiér odmítá námitku, že při dnešních cenách bude jeho kampaň chudá. Voliče chce oslovit prostřednictvím dvoustránkového životopisu, který jeho tým rozešle českým domácnostem. Za zásilku tohoto typu si česká pošta účtuje dvacet haléřů.  Zeman proto předpokládá, že za tuto část kampaně utratí 600 tisíc.  
     
Velký důraz klade politik známý razantní rétorikou na vystoupení v televizních debatách. "Zákon umožňuje kandidátovi pět hodin zadarmo ve veřejnoprávních médiích. Chci nabídnout těm, kteří nasbírají také alespoň těch 50 tisíc podpisů, polovinu svého času pro diskusi s nimi. Pro diváka je mnohem zajímavější poslouchat výměnu argumentů než sebechvalný monolog kandidáta," řekl Zeman iDnes.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Grónsko

Dobrý den, pane Turku, zajímalo by mě, co si myslíte o tom, jak se chce Trump zmocnit Grónska? Podle všeho nevylučuje ani vojenskou akci.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letos bude Turkův rok, avizuje Macinka. Pavlovo kádrování na tom prý nic nezmění

7:19 Letos bude Turkův rok, avizuje Macinka. Pavlovo kádrování na tom prý nic nezmění

Předseda Motoristů sobě Petr Pacinka na CNN Prima NEWS přiznal, že na Ministerstvu životního prostře…