Zeman pokáral svého Kmoníčka za tvrzení, že občané pokládají prezidentovi hloupé otázky

27.04.2015 7:36

Šéf zahraničního odboru Hradu Hynek Kmoníček svého šéfa Miloše Zemana zřejmě vůbec nepotěšil, když o něm v rozhovoru pro Hospodářské noviny prohlásil, že jeho často kontroverzní výroky nelze brát zcela vážně, neb to jsou odpovědi na nesmyslné otázky občanů. Zeman přes Lidové noviny svého poradce veřejně pokáral a vzkázal mu, aby se staral o věci, kterým rozumí.

Zeman pokáral svého Kmoníčka za tvrzení, že občané pokládají prezidentovi hloupé otázky
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miloš Zeman

Kmoníček v rozhovoru pro Hospodářské noviny uvedl, že diplomaticky sporné výroky prezidenta Miloše Zemana nejsou z převážné většiny součástí jeho politických plánů. Dle šéfa zahraničního odboru Hradu vznikají jako spontánní odpovědi na často ne úplně smysluplné otázky občanů, se kterými prezident hovoří při svých výjezdech do krajů. Pokud by prezidentova slova byla skutečně politickým záměrem, měl by Kmoníček s 99,9 procenty z nich profesionální problém.

Proti Kmoníčkovu tvrzení se ještě tentýž den ohradil na Facebooku hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Neexistují hloupé otázky, říká často pan prezident, který si právě dotazů občanů, které zaznívají při návštěvách regionů, velmi váží. A také na tyto dotazy pan prezident s veškerou vážností odpovídá,“ uvedl Ovčáček s tím, že Kmoníček evidentně zabrousil při rozhovoru s novináři do své oblíbené břitké ironie.

Šéf zahraničního odboru Hradu to nakonec za své výroky schytal i od šéfa Miloše Zemana. „Hynek Kmoníček mluvil o mých setkáních s občany, ale bohužel se žádných nezúčastnil. Když například řekl, že občané někdy kladou nesmyslné otázky, tím ty občany urazil. Řekl jsem Hynkovi, že se má věnovat zahraniční politice, které rozumí, a nikoli věcem, u kterých nebyl,“ prohlásil prezident v rozhovoru pro Lidové noviny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pane prezidente, jak je to s tou „upřímností“? Senátorka Hamplová popsala, co zažívá na vlastní kůži

4:45 Pane prezidente, jak je to s tou „upřímností“? Senátorka Hamplová popsala, co zažívá na vlastní kůži

„Tedy upřímnost ano, ale jen souhlasná? To je trochu v rozporu s dalším příslibem, že Petr Pavel chc…