Zeman- prezident Ruska. Čím dříve skončí, tím lépe, říká Pekarová Adamová

26.04.2021 15:37

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se domnívá, že čím dříve skončí prezidentství Miloše Zemana, tím lépe pro bezpečnost Česka. Zaznělo to alespoň v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Zeman- prezident Ruska. Čím dříve skončí, tím lépe, říká Pekarová Adamová
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Markéta Pekarová Adamová (*1984, Litomyšl) je česká politička, od roku 2019 předsedkyně TOP 09

Pekarová Adamová také zhodnotila Zemanovo vystoupení ke kauze Vrbětice, kdy měl podle jejích slov promluvit dříve – a to tak, aby povzbudil národ a postavil se za vyšetřující orgány. On se však podle jejích slov rozhodl nevystoupit jako prezident Česka. „Ale jako prezident Ruska,“ sdělila Pekarová Adamová, že to bylo skandální.

Podle jejích slov prezident záměrně vypouštěl nepravdivé informace k celé kauze. „Jeho výroky jsou jen voda na mlýn Rusku, které se snaží celou věc rozmělnit a odvést pozornost,“ domnívá se Pekarová Adamová, která sama celou věc, již zde měli provést agenti GRU ve vrbětických muničních skladech, označila za státní terorismus. Podle jejích slov bychom také měli postupovat rychleji.

Pekarová Adamová následně řekla, že prezident Miloš Zeman je vlastně prodlouženou rukou Ruska v Česku, a to dlouhodobě. Zároveň zmínila, že Zemanovo chování je na úrovni vlastizrady. „Podporujeme, aby nesl odpovědnost. Nemůžeme ho nechat devastovat naše vztahy se spojenci. Čím dříve by jeho prezidentství bylo ukončeno, tím lépe pro naši bezpečnost,“ dodala Pekarová Adamová.

Závěrem se pak lídryně TOP 09 vyjádřila k Zemanovým slovům, že by Poslaneckou sněmovnu nerozpustil, pokud by se pro její rozpuštění vyslovilo 120 zákonodárdců. „My si to líbit nenecháme,“ uvedla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

21:15 Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tom…