Zeman prezidentem? Máme krátkou paměť, píše Reflex

06.08.2012 12:49 | Zprávy

Komentátor časopisu Reflex Petr Holec připomíná, jak lehce občané zapomněli na činy Miloše Zemana ve vysoké politice, a chtějí ho znovu – tentokrát na Pražském hradě. Podle komentátora by paměť lidí neměla být tak krátká.

Zeman prezidentem? Máme krátkou paměť, píše Reflex
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman v rozhovoru

„Naše paměť je zločinně krátká a ještě zločinněji selektivní, a zvlášť ta politická. Takže když se teď celá země zaplnila billboardy s nezdravě srdečně usměvavým Zemanem, estetikou i obsahem připomínající obří plátna s někdejšími pohlaváry politbyra KSČ těsně před smrtí, máme tendenci zapomenout, jakým politikem Zeman vlastně byl,“ píše Holec.

Komentátor připomíná Zemanovy sliby o tom, jak zatočí s klientelismem a zabrání rozkrádání, které začalo kupónovou privatizací. Přitom však místo toho vznikla opoziční smlouva. „Krátce poté, co Zeman vyhrál volby, nás všechny stihla opoziční smlouva ČSSD s ODS, nastoupila jedna z nejklientelističtějších vlád, kde i nejmladší ministr připomínal partajní kádry z Muže na radnici, a jedinou velkou rozsouzenou zlodějinou zůstal tunel v Libertě,“ napsal Holec.

Zeman na svých stránkách píše, že své voliče nikdy nepodvedl Holec připomíná, že on v politice „vychoval“ Stanislava Grosse. „Snad proto teď mnozí lidé – včetně některých mých redakčních kolegů či přátel – říkají, že je Zeman vlastně nejlepší prezidentský kandidát. A možná i je. Protože jak chcete nebýt nejlepší vedle Tomáše Vandase, Jany Bobošíkové, Honzy Fischera, méně čilého Karla Schwarzenberga,“ dodává Holec.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vládní plukovník Foltýn: Jedničky a nuly, pravda a lež. Ječení o cenzuře z pochybných kruhů

19:53 Vládní plukovník Foltýn: Jedničky a nuly, pravda a lež. Ječení o cenzuře z pochybných kruhů

Plukovník Otakar Foltýn je koordinátorem strategické komunikace státu. „Cenzuru dělat nebudu. Kdo ří…