Zeman řečnil o plevelu a teď ho to doběhlo, posmívá se server

01.09.2013 10:35

Přeběhlictví, reklama zdarma, účast ve volbách za SPOZ kancléře Mynáře – toto všechno si vzal na mušku server Týden.cz. Všímá si i prezidenta Zemana, který se sice zaklíná svojí nadstranickostí, ale partaj, která navíc nese jeho jméno, propaguje, kde se dá.

Zeman řečnil o plevelu a teď ho to doběhlo, posmívá se server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Štengl při svém prvním projevu ve funkci předsedy SPOZ
reklama

"Malé strany představují cosi jako politický plevel. Vznikly jen z touhy několika ambiciózních jednotlivců stát se předsedou čehokoli, s neuvěřitelnou rychlostí převracejí své kabáty a jsou nebezpečím spíše pro své partnery než pro své oponenty," cituje Týden.cz z knihy Miloše Zemana napsané před osmi lety.

Taková slova by prý nyní mohli vzít za svá sociální demokraté. Týden.cz upozorňuje, že právě v jejich řadách nyní dělají Zemanovi souputníci se svou malou stranou nábor. Do svých řad už zemanovci získali například sociálního demokrata Františka Koníčka, nyní ministra práce a sociálních věcí v Rusnokově úřednickém kabinetu.

Server zmiňuje i další sociální demokraty, kteří nyní kopou za SPOZ. Jsou jimi senátor Vladimír Dryml a také Jozef Regec. Ten do horní parlamentní komory také kandidoval pod spolehlivou vlajkou nejsilnější strany - sociální demokracie.

PR zdarma si dělají i Koníček a Pecina

„Jenže co platí pro Zemanovce, neplatí pro ostatní. Změnu stranického dresu uprostřed volebního období hlasitě kritizoval právě zakladatel SPOZ Miloš Zeman,“ píše Týden.cz. Vyzdvihuje také Zemanovo odmítání jednat s bývalou vicepremiérkou Karolínou Peake, která spolu s dalšími stranickými kolegy utekla od Bártových Věcí veřejných.

Přestože je SPOZ malou neparlamentní stranou, reklamu si přes státní instituce a významné veřejné funkce prý dělá čím dál častěji. Týden.cz poukazuje na to, že mediálně se díky svému postu hradního kancléře "zdarma" zviditelňuje nejen Vratislav Mynář, ale i další budoucí kandidáti - nikým nevolení ministři Rusnokovy překlenovací vlády. Mezi nimi je i současný a také minulý, ale vždy úřednický ministr vnitra Martin Pecina.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

9:22 To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

Profesor Jaroslav Flegr uspořádal na svém facebooku anketu na téma podpory radikálních opatření prot…