Zeman řečnil o plevelu a teď ho to doběhlo, posmívá se server

1. 9. 2013 10:35

Přeběhlictví, reklama zdarma, účast ve volbách za SPOZ kancléře Mynáře – toto všechno si vzal na mušku server Týden.cz. Všímá si i prezidenta Zemana, který se sice zaklíná svojí nadstranickostí, ale partaj, která navíc nese jeho jméno, propaguje, kde se dá.

Zeman řečnil o plevelu a teď ho to doběhlo, posmívá se server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Štengl při svém prvním projevu ve funkci předsedy SPOZ

"Malé strany představují cosi jako politický plevel. Vznikly jen z touhy několika ambiciózních jednotlivců stát se předsedou čehokoli, s neuvěřitelnou rychlostí převracejí své kabáty a jsou nebezpečím spíše pro své partnery než pro své oponenty," cituje Týden.cz z knihy Miloše Zemana napsané před osmi lety.

Taková slova by prý nyní mohli vzít za svá sociální demokraté. Týden.cz upozorňuje, že právě v jejich řadách nyní dělají Zemanovi souputníci se svou malou stranou nábor. Do svých řad už zemanovci získali například sociálního demokrata Františka Koníčka, nyní ministra práce a sociálních věcí v Rusnokově úřednickém kabinetu.

Server zmiňuje i další sociální demokraty, kteří nyní kopou za SPOZ. Jsou jimi senátor Vladimír Dryml a také Jozef Regec. Ten do horní parlamentní komory také kandidoval pod spolehlivou vlajkou nejsilnější strany - sociální demokracie.

PR zdarma si dělají i Koníček a Pecina

„Jenže co platí pro Zemanovce, neplatí pro ostatní. Změnu stranického dresu uprostřed volebního období hlasitě kritizoval právě zakladatel SPOZ Miloš Zeman,“ píše Týden.cz. Vyzdvihuje také Zemanovo odmítání jednat s bývalou vicepremiérkou Karolínou Peake, která spolu s dalšími stranickými kolegy utekla od Bártových Věcí veřejných.

Přestože je SPOZ malou neparlamentní stranou, reklamu si přes státní instituce a významné veřejné funkce prý dělá čím dál častěji. Týden.cz poukazuje na to, že mediálně se díky svému postu hradního kancléře "zdarma" zviditelňuje nejen Vratislav Mynář, ale i další budoucí kandidáti - nikým nevolení ministři Rusnokovy překlenovací vlády. Mezi nimi je i současný a také minulý, ale vždy úřednický ministr vnitra Martin Pecina.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nevědomky otevírají dveře mnohem větší hrůze!“ Markéta Šichtařová na poslední chvíli oslovuje lidi jdoucí demonstrovat za „chvilkaře“

18:44 „Nevědomky otevírají dveře mnohem větší hrůze!“ Markéta Šichtařová na poslední chvíli oslovuje lidi jdoucí demonstrovat za „chvilkaře“

Při sobotní demonstraci na Letné chce spolek Milion chvilek dát premiérovi Andreji Babišovi (ANO) ul…