Zeman se vymyká moderním standardům, píše deník. Jde o...

07.07.2017 6:48 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman se prý vymyká moderním standardům, ačkoli prezidentské kampaně běží naplno, on oficiálně žádnou kampaň nevede. A zatímco jeho protikandidáti Jiří Drahoš a Michael Horáček mají už zřízené transparentní účty, na nichž je jasně uvedeno, kdo jim na kampaň přispívá, prezident Zeman žádný transparentní účet nemá.

Zeman se vymyká moderním standardům, píše deník. Jde o...
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Kampaně před prezidentskými volbami běží naplno. Michael Horáček hlásí, že už má potřebných 50 tisíc podpisů  a své stánky ke shánění podpisů občanů nabízí i svým dvěma konkurentům Jiřímu Drahošovi a Marku Hilšerovi. Horáček si stánky pořizoval ze svého, k čemuž se také hrdě hlásí na transparentním účtu. Své sponzory nijak netají ani profesor Jiří Drahoš. Právě díky transparentnímu účtu víme, že 100 tisíc korun poslal Drahošovi další akademik a také bývalý předseda Akademie věd Václav Pačes.

Jediný, kdo nemá transparentní účet a tají své sponzory, je podle pátečních Lidových novin stávající prezident Miloš Zeman. „Prezident Miloš Zeman žádný transparentní účet nezaložil. O jeho finančních tocích veřejnost nemá přehled. Je faktem, že tím neporušuje zákon – dělá, co smí. Vymyká se však moderním standardům, které se do české politiky snaží zavést noví, původem nepolitičtí kandidáti,“ píše deník.

Zeman čeká se založením transparentního účtu až na dobu, kdy ministerstvo vnitra potvrdí, že má nasbíráno 50 tisíc podpisů a může oficiálně znovu kandidovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …