Zeman se vymyká moderním standardům, píše deník. Jde o...

07.07.2017 6:48

Prezident Miloš Zeman se prý vymyká moderním standardům, ačkoli prezidentské kampaně běží naplno, on oficiálně žádnou kampaň nevede. A zatímco jeho protikandidáti Jiří Drahoš a Michael Horáček mají už zřízené transparentní účty, na nichž je jasně uvedeno, kdo jim na kampaň přispívá, prezident Zeman žádný transparentní účet nemá.

Zeman se vymyká moderním standardům, píše deník. Jde o...
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Kampaně před prezidentskými volbami běží naplno. Michael Horáček hlásí, že už má potřebných 50 tisíc podpisů  a své stánky ke shánění podpisů občanů nabízí i svým dvěma konkurentům Jiřímu Drahošovi a Marku Hilšerovi. Horáček si stánky pořizoval ze svého, k čemuž se také hrdě hlásí na transparentním účtu. Své sponzory nijak netají ani profesor Jiří Drahoš. Právě díky transparentnímu účtu víme, že 100 tisíc korun poslal Drahošovi další akademik a také bývalý předseda Akademie věd Václav Pačes.

Jediný, kdo nemá transparentní účet a tají své sponzory, je podle pátečních Lidových novin stávající prezident Miloš Zeman. „Prezident Miloš Zeman žádný transparentní účet nezaložil. O jeho finančních tocích veřejnost nemá přehled. Je faktem, že tím neporušuje zákon – dělá, co smí. Vymyká se však moderním standardům, které se do české politiky snaží zavést noví, původem nepolitičtí kandidáti,“ píše deník.

Zeman čeká se založením transparentního účtu až na dobu, kdy ministerstvo vnitra potvrdí, že má nasbíráno 50 tisíc podpisů a může oficiálně znovu kandidovat.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…