Zeman ve vánočním projevu mluvil jen o sobě, píše tisk

27.12.2013 6:09 | Zprávy
autor: vam, čtk

Komentátoři českých deníků čtvrteční vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana většinou kritizují. Chyběla jim v něm vize budoucnosti, v čemž se shodují s některými předními politiky. Prezident v projevu chválil zejména sebe, ale jeho vystoupení postrádalo hlubší obsah, píše tisk.

Zeman ve vánočním projevu mluvil jen o sobě, píše tisk
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Lidové noviny (LN) na titulní straně v článku s titulkem "Zemanovo svatoštěpánské nic" označily čtvrteční projev za nejslabší poselství prezidenta republiky od roku 1990 a nejhorší projev Miloše Zemana vůbec. "Poselství prezidenta, který místo sjednocování společnost silně polarizuje. Který sám netuší, jako cestou se vydá v příštím roce, natožpak aby mohl občanům sdělit svoji představu o budoucnosti země. Poselství prezidenta, který ví, že kdyby zítra byly volby, není prezidentem," píše v komentáři šéfredaktor LN István Léko.

Podle komentátora Hospodářských novin (HN) je zarážející, jak málo prezident hovořil o starostech a radostech druhých, a naopak kolik času věnoval tomu, co všechno dobrého, radostného a prozíravého vykonal on sám. "Zemanova zpráva o plnění vlastních slibů mohla zaznít kdykoliv a její svázání s vánočními svátky zcela postrádá smysl. Kromě onoho gesta navazování na projevy prezidentů, kteří ještě stáli za to," míní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

10:54 „ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

„Česká televize zradila národ.“ I takovou reakci na probíhající výstražnou stávku zaznamenaly Parlam…