Zeman vyhlásil senátní volby na Trutnovsku na 5. a 6. ledna

25.10.2017 11:47

Prezident Miloš Zeman vyhlásil doplňující senátní volby na Trutnovsku na 5. a 6. ledna. Případné druhé kolo by se uskutečnilo o týden později, konalo by se tak souběžně s prvním kolem prezidentské volby. V tiskové zprávě o tom informoval Pražský hrad. Dosavadní senátor na Trutnovsku Jiří Hlavatý (ANO) byl zvolen do Sněmovny, mandát v horní komoře Parlamentu mu tak zanikl.

Zeman vyhlásil senátní volby na Trutnovsku na 5. a 6. ledna
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Na Trutnovsku lidé v lednu patrně půjdou k volbám třikrát. Kromě senátních voleb se budou konat i ty prezidentské. Vzhledem k tomu, že se neočekává rozhodnutí o hlavě státu v prvním kole, budou muset voliči k urnám patrně i 26. a 27. ledna.

Nástupce Hlavatého bude do horní komory zvolen na necelé dva roky vzhledem k tomu, že se podnikatel do Senátu dostal v říjnu 2014. Jeho řádný šestiletý mandát by skončil na podzim roku 2020, kdy skončí i mandát jeho nástupce.

Generální ředitel a majitel textilní společnosti Juta ze Dvora Králové nad Labem Hlavatý byl členem senátorského klubu ANO, který se po jeho odchodu snížil na šest členů. Frakce i tak zůstala druhou nejméně početnou v horní komoře. Uprázdněno bylo i Hlavatého místo v hospodářském výboru.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…