Zemana podvedli. Z ČSSD padla obvinění k Babišovi

22.11.2020 20:11

„Jediným skutečným obráncem levicových hodnot, zejména daňové solidarity, sociálního státu a kvalitních veřejných služeb, na které jsou lidé v ČR zvyklí, zůstává sociální demokracie,“ píše bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD). Ve svém příspěvku kritizuje, že ANO za podpory KSČM, SPD, ODS a Trikolóry hlasovalo, aby se lidem snížily daně z příjmů. „Noční ďábelská koalice,“ počastoval strany. Úprkem sociálních demokratů z vlády by nynější situaci neřešil. Stranu naopak vyzývá ke „tvrdé obraně sociálního státu v zájmu lidí“. Podveden se má prý cítit i prezident Miloš Zeman.

Zemana podvedli. Z ČSSD padla obvinění k Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD zahájila kampaň před podzimními krajskými a senátními volbami.V krizi vás ochráníme- slogan, který představil předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Anketa

Dělá prezident Zeman svou práci dobře? (Ptáme se od 18.11.2020)

80%
20%
hlasovalo: 20145 lidí
Hašek odmítl, že by neshody na daních měly vést až k rozpadu vládní koalice ANO s ČSSD. K výzvě spolustraníka, pardubického hejtmana Martina Netolického, a několika dalších členů strany se tak nekloní.

Netolický má za to, že neodejde-li ČSSD po schválení balíčku z vlády, bude pro smích. Podle Haška se však „v krizovém stavu z vlády neutíká“. Myslí si, že ČSSD „má svoji zodpovědnost vůči zemi i lidem v boji s covidem a jeho důsledky“.

K samotnému hlasování pak dal jasný vzkaz levicově smýšlejícím voličům: „Dnes v noci při hlasování o daňovém balíčku snad konečně pochopili levicoví volici, komu sedli na lep, když sice zvládl mohutný ‚levicový‘ marketing, ale nakonec splnil letitý sen ODS, kdo rozevřel nůžky mezi chudými a bohatými a kdo fakticky zatroubil do útoku na sociální stát a veřejné služby výpadkem rozpočtových přiíjmuů přes 100 mld. Kč.“ Občané mají podle jeho mínění pocítit výpadek příjmové složky státu „už velmi brzy“ a škrty se podle něj dotknou základních veřejných služeb či investic. Nabízí též hrozivou předpověď, že dojde i na sociální péči, zdravotnictví, veřejnou dopravu, školství, podporu kultury, sportů či spolků.

„Snad si lidé všimli, že do noční ďábelské koalice patřily i KSČM, SPD a Trikolóra. Jediným skutečným obráncem levicových hodnot, zejména daňové solidarity, sociálního státu a kvalitních veřejných služeb, na které jsou lidé v ČR zvyklí, tak zůstává sociální demokracie,“ myslí si sociální demokrat Hašek.

ČSSD je podle něho i „poslední brzdou před bezbřehým populismem, před rozpuštěním a privatizací státu“.

Je prý nyní zvědavý na stanovisko Senátu a prezidenta, který měl být stranou Andreje Babiše „podveden“, jelikož má za to, že důvodová zpráva není dostatečnou pojistkou, že se daně sníží pouze na dva roky.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Sociální demokracie by teď neměla uraženě bouchat dveřmi, ale v zájmu lidí i celého státu naopak tvrdě vystupovat z levicových pozic k obraně sociálního státu, zabránění privatizace veřejných služeb a k zabránění útoku na peněženky občanů např. před zvyšováním spoluúčasti za zdravotní péči, eventuálními nápady na zavádění školného a dalších pravicových ‚perel‘, které určitě přijdou...,“ uzavírá.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se však chystá v „ďábelské koalici“, která bojuje za snížení daní, pokračovat a chce jednat s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS). Babiš odmítl, že by snížení sazby daně z příjmu na 15 procent znamenalo rozvrat veřejných financí v ČR, jak tvrdí vládní ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…