Zemanova velvyslance Remka vítá ruský kosmonaut jako syna

1. 8. 2013 13:12

Velitel lodě Sojuz-28, kosmonaut Alexej Gubarev, nešetří superlativy na osobu Vladimíra Remka. Píše o tom server Novinky.cz. Gubarev prý považuje za skutečný objev pro Rusko, pokud by se velvyslancem v Moskvě stal jeho palubní kolega, současný europoslanec za KSČM Vladimír Remek.

Zemanova velvyslance Remka vítá ruský kosmonaut jako syna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

„Pro Rusko je toto jmenování vůbec skutečným nálezem! Létal jsem přece s ním a vím, jaký má vztah k Rusům a k naší zemi. Byl mým palubním inženýrem. První dojem po seznámení – nesmírně skromný a velmi poctivý člověk. A ty jeho odborné kvality! Před letem jsme složili zkoušky na jedničku. Vláďa důstojně snášel pekelné tréninky a pak obrovské přetížení při startu,“ uvedl Gubarev podle české verze webových stránek Hlasu Ruska.

Nezradil své přesvědčení

Gubarev prý také ocenil, že se Remek stal europoslancem za komunistickou stranu a nezradil tak své přesvědčení. Novinky.cz dále uvádějí Gubarevův postoj. „Já jsem vystoupil v r. 1991 z KSSS. Myslím si, že minulost se už nedá navrátit a že Rusko musí postupovat vpřed, hledat si vlastní cestu a spolupracovat s Evropou,“ soudí.

Právě v tom podle Gubareva Remek ve funkci velvyslance v Rusku velmi pomůže. „Kdykoli přijede do Ruska, vždy nás navštíví. Stal se jakoby naším synem, na něhož můžeme být hrdi,“ uzavřel Gubarev  svou reakci na zprávu, že by Vladimír Remek mohl být velvyslancem v Rusku.

Novinky.cz informují, že Gubarev se k možnosti, že bude Remek jmenován velvyslancem v Moskvě, vyjádřil pro rozhlasovou stanici Hlas Ruska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

15:35 Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

Hazardní krok, ve kterém Boris Johnson vsadil takřka všechno. Nosný motiv provést už konečně brexit …