Zemanovec Nejedlý: Máme vše v pořádku, před nikým se neschováváme. A Mynář prý prověrku klidně ještě může dostat

07.11.2015 15:09 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Pevné kořeny české státnosti. S takovým heslem v programu se chtějí odlepit ode dne neúspěchu v posledních sněmovních volbách bývalí Zemanovci, nyní Strana práv občanů. Na programové konferenci SPO to v sobotu řešily skoro dvě stovky delegátů. „Dnešek vnímáme jako den, kdy se odpíchneme,“ řekl předseda Jan Veleba. Na tiskovce po projevu prezidenta vystoupil velmi otevřeně také Martin Nejedlý, poradce prezidenta a místopředseda SPO.

Zemanovec Nejedlý: Máme vše v pořádku, před nikým se neschováváme. A Mynář prý prověrku klidně ještě může dostat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Nejedlý se zdraví s Jaromírem Duškem

„Programová konference má kolem 190 účastníků. Cílem je od delegátů přijmout podněty k inovovanému programu, který příští týden dopracujeme a ihned ho začneme prosazovat. Pozitivně mě překvapila medializace, a to v pozitivním smyslu,“ pochválil novináře Jan Veleba při tiskové konferenci. Sám přitom média spíše kritizuje, zvláště Českou televizi.

„Začíná podle nás v České republice zvláštní situace, kdy pravicové strany ztrácejí část svých voličů, levicové strany určitým způsobem stagnují a hnutí ANO je otázkou. A proti tomu jde osobnost prezidenta Miloše Zemana, který je čestným předsedou a nabírá stále více sympatizantů. Určitě tu existuje část jeho podporovatelů, kteří nebudou volit jako doposud, ale budou hledat něco nového. A my bychom jim rádi tuto alternativu dali,“ sdělil senátor a šéf SPO.

Veleba si pochvaloval účast prezidenta Miloše Zemana na akci, jednání s ním prý bylo velmi srdečné. „Dnešek vnímáme jako den, kdy se chceme odpíchnout, a mělo by se to zúročit na podzim příštího roku v krajských volbách,“ uvedl Jan Veleba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…