Zemřelo 28 000 000 Slovanů! Emotivní projev Jaroslava Foldyny ke Dni vítězství, uvnitř VIDEO

08.05.2019 22:03

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) se rozhodl veřejně promluvit u příležitosti oslav 74. výročí konce druhé světové války. Důrazně varoval před těmi médii, která se snaží překrucovat historii a zamlčovat lidem, že v této válce zemřelo 28 milionů Slovanů. Upozornil také na to, že kupříkladu americký průmyslník Henry Ford Hitlera vydatně podporoval.

Zemřelo 28 000 000 Slovanů! Emotivní projev Jaroslava Foldyny ke Dni vítězství, uvnitř VIDEO
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jaroslav Foldyna

Česká republika si připomíná 74. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Naše území patřilo k těm, která byla okupována nejdéle v celé Evropě a mnoho Čechoslováků zaplatilo boj za svobodu svým životem. Nejen jejich oběti připomněl v Děčíně Jaroslav Foldyna (ČSSD), jenž vzpomněl také na oběti sovětských vojáků, kteří notnou měrou přispěli k tomu, že naše republika se stala opět svobodnou.

Anketa

Jsou demonstrace proti Babišovi a Benešové prospěšné?

9%
87%
hlasovalo: 20550 lidí

„Je mi každý rok velkou ctí, že tady mohou před vámi stát a v tento pro nás velmi důležitý a slavný den s vámi tady promluvit,“ začal slavnostně sociální demokrat.

Velmi si prý váží toho, že i po 74 letech smí nahlas vyslovit svůj názor. A zdá se mu, že dnešní média se pokoušejí přepisovat historii.

„Sdělovací prostředky a atmosféra ve společnosti jako by vytvářely nový dojem. Jako by to byla jiná válka, jako by to byl jiný agresor. Jako by to byl jiný vítěz,“ pokračoval Foldyna s patrnou stopou nespokojenosti v hlase. „Pojďme si říct, že celkově zahynulo za té druhé světové války 72 milionů obětí. Z toho bylo 47 milionů civilistů,“ podotkl.

Za těmito miliony obětí podle českého zákonodárce nestojí jeden fanatik, ale nemalé finanční prostředky a početný dav lidí, nebo dokonce celý národ, který byl ochoten fanatika podpořit.  Někteří angličtí šlechtici dávali ve 30. letech otevřeně najevo, že jim myšlenky Adolfa Hitlera nejsou cizí. Foldyna připomněl i skutečnost, že slavný americký podnikatel Ford s Hitlerem čile obchodoval a podporoval ho; magnát Henry Ford neváhal své vozy posílat německé armádě.

„Když byla podepsána Mnichovská dohoda, uvědomujeme si také my, že její součástí byl německo-anglický pakt o neútočení?“ rozvíjel dál svou myšlenku český poslanec. „Byla to náhoda? Jakým směrem se domnívali Angličané, kteří přišli o ohromné majetky v bývalém Rusku, že ten Adolf Hitler půjde?“ nedal se zastavit Foldyna. Zdůraznil, že ve druhé světové válce zemřelo 28 milionů Slovanů, stejně jako 6 milionů Židů.

„Přátelé, nedejme se ošálit tím, že už 74 let žijeme v míru. Buďme bedliví a sledujme, proč nás chtějí rozdělovat. Evropa je od Atlantického oceánu po Ural,“ zdůraznil Foldyna s poukazem na evropskou část Ruska. „My spolu musíme spolupracovat. A je to určeno pro to, aby naše děti mohly svobodně žít,“ apeloval na své posluchače v Děčíně.

Fotogalerie: - Den vítězství v Praze

Pietní akce v Den vítězství napříč Prahou
Pietní akce v Den vítězství napříč Prahou
Pietní akce v Den vítězství napříč Prahou
Pietní akce v Den vítězství napříč Prahou
Pietní akce v Den vítězství napříč Prahou
Pietní akce v Den vítězství napříč Prahou

Posteskl si však nad tím, že tento významný den porážky nacistů si nepřipomínají žáci škol, které zřizuje město Děčín. „Nejsou tu žádní ředitelé škol, které město zřizuje. Zřejmě jim to nestojí za to, chodit na státní svátky,“ rýpl si hlavní řečník na severočeské vzpomínkové akci. „To je státní svátek. My jsme ten národ, který v tom státě žije. A je nás tady pár. Hrstka,“ doplnil ještě.

O to víc si prý váží všech lidí, kteří si tento den připomínají. A zadoufal, že příští rok jich na vzpomínkovou akci dorazí víc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…