Získali jsme interní maily Marksové, Chovancovi, Zaorálkovi: O dění v Lidovém domě

30.08.2017 12:36

ParlamentníListy.cz vydaly už několik materiálů, které popisují tristní stav pracovních poměrů a vztahů v Lidovém domě, v centrále ČSSD. Sociálně orientovaná strana v čele s premiérem Sobotkou, jemuž zaměstnanci přezdívají slaboch, stejně jako desítky let stará tvář socdem Lubomír Zaorálek, ovšem na vyřčenou kritiku nikterak nereagují. Kauza pokračuje i dnes.

Získali jsme interní maily Marksové, Chovancovi, Zaorálkovi: O  dění v Lidovém domě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Druhý den 39. sjezdu ČSSD v Brně
reklama

Naše redakce totiž obdržela e-maily, ve kterých si na námi uveřejněné poměry zaměstnanci sociální demokracie rovněž stěžují. V kopii byli taktéž ministři Chovanec, Marksová nebo Zaorálek. Jejich privátní emailové adresy uveřejňovat nebudeme. To, co jim členové ČSSD píší, už ano.

„Přítelkyně a přátelé, s trpkým humorem oznamuji, že skutečně pod svícnem je tma. Tohle vyšlo v novinách, co na to my a Míša Marksová? Mám sto chutí novinářům napsat, že na názor členů ČSSD nikdo ze současného předsednictva ČSSD nedá a popsat jim jak funguje tzv. vnitrostranická demokracie," píše člen sociální demokracie, jehož identitu známe. S odkazem na materiál ParlamentníchListů.cz text putoval dále. Na tajemníky, stejně jako shora uvedené ministry.

Další reakce na sebe nenechala čekat a jen potvrdila fakta, která jsme uveřejnili. „Děkuji za zaslání, je to smutná zpráva o chování současného vedení ČSSD k zaměstnancům strany, ale jako řadoví členové tohle nevyřešíme, můžeme o tom mluvit na místních organizacích, na ovv, apelovat na členy ÚVV, aby odvolali Michala Kuciána, protože všechno tohle, co se šíří o špatném chování k zaměstnancům ČSSD, snižuje stranu v očích našich voličů," píše velice racionálně další ze členů strany.

Reakce? Naprosto žádná.

 A tak se ParlamentníListy.cz podívaly, co vlastně v těchto dnech výše zmínění ministři a čelní představitelé strany dělají, že nemají čas řešit poměrně palčivé problémy uvnitř partaje. Z Facebooku Lubomíra Zaorálka vyplývá, že je aktuálně v Olomouci. Jeho poslední status zní: „Dobré mzdy, zdravotnictví dostupné pro všechny a důchodový systém bez finančních jestřábů. To jsou hlavní priority ČSSD. Chceme volby vyhrát. Premiérem země se nesmí stát nikdo, kdo píše, že normální rodina je, když má muž plat 15 tisíc a žena 12 tisíc." O problémech uvnitř ČSSD ani slovo. Michaela Marksová - Tominová? Ta pro změnu podniká kampaň v Libereckém kraji. Na svém profilu má hned několik fotografií. A Milan Chovanec? Ten si před hodinou (tedy ve středu dopoledne) změnil profilovou fotku. V luxusním obleku bude mít zřejmě k sociálně orientovaným voličům blíž.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …