Získali jsme pár dnů staré video plné násilí, jež pobouřilo Barcelonu. V hlavní roli dva turisté a pět dětských agresorů, údajně z Maroka

3. 8. 2019 4:43

Jestli je nějaký záznam, který za uplynulých několik dnů zvednul ze židle desítky tisíc lidí, je to právě video, jež naše redakce získala přímo od čtenáře v Barceloně. Video popisuje útok, k němuž došlo na konci července letošního roku těsně po půlnoci v oblasti Maquinista de la Barceloneta.

Získali jsme pár dnů staré video plné násilí, jež pobouřilo Barcelonu. V hlavní roli dva turisté a pět dětských agresorů, údajně z Maroka
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Katalánsku, na jednom z autonomních společenství Španělska, vzrůstají separatistické tendence. Někteří Katalánci požadují propuštění politických vězňů, jako katalánského viceprezidenta Oriola Junquerase

Náš čtenář k videu poznamenal, že Barcelona se stává rájem pouličního zločinu a že „policisté vesměs nekonají“, jelikož prý mají svázané ruce.

„Přes den je ještě dopadení jakž takž reálné, jsou svědci, ale noční hodiny jsou logicky temné a obličeje sígrů, kteří okrádají a napadají, jsou těžko průkazné,“ svěřil se. Reagoval na několik našich článků, které popisuji řadu incidentů, k nimž dochází de facto po celé západní Evropě. „Těch útoků je mnoho a řadu z nich pečlivě dokumentuje Plataforma col·laborativa de seguretat ciutadana, s níž také nepravidelně spolupracuji,“ upřesnil.

Zmíněná organizace, jejíž název do češtiny přeložen zní Spolupracující platforma pro bezpečnost občanů, je rozsáhlá iniciativa, která na sociálních sítích dokumentuje násilné činy a žádá o pomoc případné svědky. Jejich motem je podle námi zjištěných informací „mapatge en temps real d'agressions, narcopisos, robatoris i delicte", tedy dokumentování agresorů, krádeží a zločinu.

Právě na jedno aktuální video byly ParlamentníListy.cz v souvislosti s platformou upozorněny. Doplňme rovněž, že video jsme našli na řadě dalších profilů, kdy jejich správci žádají o pomoc. V několika popiscích se uvádí, že skupina nezletilých agresorů brutálně napadla dva turisty. Na serveru YouTube.com je rovněž upozorněno, že by mělo jít o mladé Maročany. Jen na Twitteru shora uvedené platformy záznam zhlédlo už přes 100 tisíc lidí a další se přidávají na přidružených stránkách.

Platforma Helpers uveřejnila i přesné místo, kde k incidentu došlo.

ParlamentníListy.cz se taktéž obrátily na editora serveru catalannews.com, jenž vychází v angličtině, a byly nám přislíbeny podrobnosti. Jak totiž uvedl náš španělský zdroj: „Video vyvolalo veliký ohlas, jelikož ti dva kluci nic neudělali a stačilo málo, aby skončili po kopancích do hlavy ochrnutí nebo mrtví…“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

10:06 „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a p…