Zkušený zdravotník: Vojtěch fanaticky řeší alkohol a kouření, ale že mají důchodci čím dál větší problém, to neřeší

21. 2. 2020 20:52

Bývalý náměstek ministra zdravotnictví a dlouholetý ředitel nemocnice, prezident spolku Senioři ČR Vladimír Dryml se ve svém komentáři zaslaném ParlamentnímListům.cz věnoval českému zdravotnictví a tomu, zda si v něm premiér Andrej Babiš (ANO) udělá již pořádek.

Zkušený zdravotník: Vojtěch fanaticky řeší alkohol a kouření, ale že mají důchodci čím dál větší problém, to neřeší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Dryml
reklama

Podle Vladimíra Drymla to senioři v Česku začínají mít těžké. „Po stálém zdražování prakticky všeho začínají problémy ve zdravotnictví dopadat i na ně,“ uvedl Dryml a poukazuje například na prodlužování čekacích dob na vyšetření a operace. Či také na to, že mnohdy jsou senioři nedoléčeni propouštěni z nemocnic. 

„Zde je často ošetřují jen mladí, méně zkušení lékaři, stoupají ceny některých běžných léků a hlavně chybí na trhu stále nebo přechodně několik desítek léků, kdy některé léky jsou i nenahraditelné,“ uvedl Dryml a kritizoval české zdravotnictví, které se podle jeho slov dostává po více než 2 letech vládnutí hnutí ANO do stále větších problémů.

 Marně již roky ČLK s odboráři, některými politiky a zdravotníky burcují a varují veřejnost a politiky před nebezpečím kolabujícího systému. Na Titaniku se také tancovalo a hodovalo, když se potápěl,“ zmiňuje Dryml a varuje i před navýšením byrokracie. 

V závěru se pak obouvá i do ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, kdy podle něj ten až fanaticky bojuje proti alkoholu a kouření. „Hlavně, že legalizuje konopí, místo toho, aby se soustředil po více než 2 letech konečně na zásadnější věci pro české pacienty, zejména seniory a těžce nemocné, a stabilizoval systém. Vidět návrh nového financování péče podle DGR, který už stál stovky milionů nebo alespoň světlo zlepšení na konci tunelu je stejné, jako vidět paní Columbovou,“ uvedl Dryml závěrem.

MUDr. Vladimír Dryml

  • BPP
  • Prezident svazu Senioři České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

15:50 Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil …