Zlínský zastupitel v ráži: Vláda páchá zločiny na dětech!

14.09.2017 18:12

Zastupitel Zlínského kraje Stanislav Blaha (ODS) ocenil, že se vláda dohodla na zvýšení platů učitelů o 15 procent už od prvního listopadu. Jen by rád věděl, kde na to stát vezme. Zvláště v době, kdy už česká ekonomika nepojede na plné obrátky. Posteskl si také nad tím, v jakém stavu koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČL zanechala školství jako celek.

Zlínský zastupitel v ráži: Vláda páchá zločiny na dětech!
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha (ODS)
reklama

Koaliční vládě ČSSD, ANO a KDU-ČSL podle Blahy chyběla nějaká představa dalšího směřování. A tam, kde tuto vizi měla, byla prý naprosto tragická.

Ing. Stanislav Blaha

  • ODS
  • Tento profil není poslancem aktivně využíván
  • poslanec

„Školství je přitom v hrozném stavu. Tato vláda chtěla nejdřív prostřednictvím ministra Chládka redukovat školství na přípravku pro dělnické profese, aby následně prostřednictvím ministryně Valachové ve školství řešila hlavně ‚lidská práva‘. Prakticky se to projevilo zavedením pamlskové vyhlášky a prosazením ‚inkluze‘. Obojí se tváří jako nesmírně progresivní a potřebné, ale obojí ve svém důsledku školství poškozuje. Neměli bychom totiž tak nějak zapomenout, že bytostným smyslem školství je vzdělávání, nikoli výchova k pojídání nízkotučných jogurtů. Rozumím tomu, že státem placení environmentalističtí a genderoví aktivisté nemusejí řešit goniometrické funkce a rovnice, ale většina dětí a studentů se bude muset živit prací. Určitě se shodneme na tom, že budou preferovat nějakou co nejlépe placenou. A při vší úctě k paní ministryni Valachové a možná dobře míněné teorii ‚inkluze‘ je celkem logické, že nadanější děti a studenty začne naše školství brzdit. Spácháme tím na nich nenapravitelný zločin,“ rozčílil se Blaha. 

Inkluze je podle občanského demokrata nepřipravená a stát ani není schopen školám říci, co po nich chce. Stačí se podívat na roli pedagogických asistentů. Ty musejí školy najít a zaměstnat. Dostanou na to od státu peníze. Jenže když se rodiče rozhodnou svá dítka přehlásit na jinou školu, asistent se stane nadbytečným. Škola ho bude muset propusti a bude mu muset vyplatit odstupné. Na to už peníze od státu nedostane. Rodiče si toho navíc mohou být vědomi, takže podle Blahy můžou tyto pedagogické asistenty vlastně vydírat. „Rodiče mohou asistenty svých dětí vydírat: buďto budeš dělat, co chceme, anebo své dítě přehlásíme jinam,“ napsal doslova Blaha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Historky z Ria. Všichni divní típkové z Prahy. Zasvěcené pojednání o restauraci, kvůli které Prymula musel vrátit ministerstvo

15:30 Historky z Ria. Všichni divní típkové z Prahy. Zasvěcené pojednání o restauraci, kvůli které Prymula musel vrátit ministerstvo

Komentátor Bohumil Pečinka v dnešním vydání magazínu Reflex hovořil o restauraci Rio’s, místu, kde b…