Zlotřilec, největší škůdce, dávno patří za mříže. Kalousek dostal naloženo od advokáta

10.07.2013 17:47

Bývalý poslanec a senátor Jiří Vyvadil má jasno – expremiér financí Miroslav Kalousek by měl jít za mříže. Existuje prý několik důvodů, ovšem žádný zatím nevedl k tomu, že by byl Kalousek obviněn.

Zlotřilec, největší škůdce, dávno patří za mříže. Kalousek dostal naloženo od advokáta
Foto: Archiv JV
Popisek: Advokát Jiří Vyvadil
reklama

„Největší škůdce, Al Capone české politiky, posledních dvacet stále uniká spravedlnosti a všechno mu prochází. V politice i v trestněprávní oblasti. A má 9 životů a znovu by se jednoho dne mohl vrátit. Samočisticí mechanismy stran, které ať již nominálně či fakticky vede, jsou nulové… Pomoci může jen kvalitně zdůvodněné trestní stíhání,“ píše advokát Jiří Vyvadil na svém blogu.

JUDr. Jiří Vyvadil

  • BPP
  • No, budeme trpět, ale udělali jsme si to sami.

Celý text ZDE

A vyjmenovává problémy, za které je prý Kalousek vinen. Padáky, modernizace tanků, účast na aktivitách příbramského podsvětí nebo třeba cisterna postavená před letadlo ruského Aeroflotu. „Tam všude a jistě i jinde je třeba znovu zapátrat. Cisternu si beru za svůj úkol a téměř bych chtěl vidět toho smělce z řad státních zástupců, který by odmítl trestní oznámení pro zločin zneužití pravomoci úřední osoby a obecné ohrožení,“ dodává Vyvadil.

Ten je bývalým senátorem za ČSSD a státním zástupcem. Opustil řady sociálních demokratů a odešel k Národním socialistům, odkud se však vrátil do ČSSD. Jako advokát na sebe upozornil například žalobou na režiséra Jana Hřebejka za výrok o rudých a hnědých prasatech, která dotáhla na Hrad prezidenta Zemana, a rovněž svou obhajobou Romana Vondrouše, který střílel z airsoftové pistole po prezidentu Václavu Klausovi.

„Právníci jako celek jsou fundamentálně pravicoví, ale přesto může být mezi nimi řekněme 5 %, kteří si zlo pocházející z Miroslava Kalouska uvědomují,“ míní exsenátor.

„Pusťme se do toho. Parlamentní demokracie je zcela neschopná  v tom, aby tohoto zlotřilce z veřejného života odstranila. Zbývají nakonec zase jen odvážní policisté a nějaký odvážný vrchní státní zástupce,“ uzavírá Vyvadil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…