Změna: Asad už zase musí jít, zaznělo z USA

09.04.2017 19:32

Velvyslankyně Spojených států při OSN Nikki Haley přiostřila svá vyjádření proti syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi. Její počínání vystihují slova z pohádky Pyšná princezna, kde král hlásá „Odvolávám, co jsem odvolal“. Ačkoli je to jen pár dní, co na půdě OSN říkala, že Spojené státy už netrvají na Asadově odchodu z funkce, otáčí a Asadův odchod je pro Spojené státy nezbytnou podmínkou k nastolení klidu v Sýrii.

Změna: Asad už zase musí jít, zaznělo z USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Server Politico informuje s odvoláním na další zdroje o tom, že Spojené státy přitvrdily ve vztahu k syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi. Svou nelibost dává Washington najevo i Asadovu patronovi Kremlu.

„Je tu něco, co Rusko musí vědět. Víte co? Že už nebudeme mít pochopení pro krytí (Asadova) režimu a nedovolíme věci, jaké se staly nevinným lidem,“ prohlásila Nikki Haley. Dodala navíc, že tajné služby mohou v budoucnu uvolnit informace, které možná odhalí určitou spojitost s Ruskem. Pokud budou odtajněny, mohou spatřit světlo světa.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

Pokud bude Asad dál páchat zločiny na vlastním civilním obyvatelstvu, Spojené státy jsou připraveny volat k odpovědnosti Rusko. Už kvůli tomu, co se stalo v provincii Idlíb, je však prý pro Washington nepřijatelné, aby Asad pokračoval ve funkci.

Na slova velvyslankyně Nikki Haley už přišla reakce z Ruska, CNN informovala o tom, že Ruská federace považuje slova velvyslankyně za sabotáž vyjednávání o situaci v Sýrii.

Nikki Haley v rozhovoru pro CNN také uvedla, že Trump možná zváží nové sankce proti Rusku a Íránu, pokud budou tyto země trvat na setrvání Bašára Asada u moci. V tuto chvíli se sice o ničem takovém nejedná, ale prý jsou na stole všechny varianty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To, co se děje v Brně, je strašné! Vstup do politiky oznámil právník, který se nebojí říkat, co si myslí. A hned přidal několik pikantností

17:05 To, co se děje v Brně, je strašné! Vstup do politiky oznámil právník, který se nebojí říkat, co si myslí. A hned přidal několik pikantností

Právník Tomáš Tyl se rozhodl vstoupit do světa aktivní politiky. Kromě toho, že chce měnit pořádky v…