Známá americká novinářka varuje: Tohle může Trump provést s Evropou

22. 7. 2016 14:34

Americká novinářka Anne Applebaumová, manželka významného polského politika Radoslawa Sikorského, sepsala v komentáři pro server deníku Washington Post vážně varování pro Evropany. Pokud se příštím šéfem Bílého domu opravdu stane již definitivní republikánský kandidát Donald Trump, Evropa se musí připravit na následující možný scénář...

Známá americká novinářka varuje: Tohle může Trump provést s Evropou
Foto: wikipedia
Popisek: Anne Elizabeth Applebaum.

Před časem ještě zcela něco nemyslitelného se stalo realitou. Miliardář Donald Trump se i navzdory svým jasný vazbám na Rusko a jeho oligarchy stal prezidentským kandidátem Republikánů. Před lety by takové vazby politika okamžitě diskvalifikovaly z boje o Bílý dům, ale dnes je podle Appelbaumové vše jinak.

„Rusko se jasně podílí na předvolební kampani Donalda Trumpa. ... Ruská státní média a sociální média, spolu s řadou falešných webových stránek a Twitterových účtů s ruskými kořeny aktivně podporují Trumpa a přispívají k posilování hysterie na internetu. ... Ani kdyby se Trump nestal prezidentem, jeho kandidatura už tak napomohla dosažení dvou důležitých cílů ruské zahraniční politiky: oslabit morální vliv Spojených států zpochybněním, že jsou stabilní demokratickou zemí, a zničit jejich moc tím, že dojde k poškození vztahů se spojenci,“ píše novinářka.  

Trump podle Appelbaumové navíc začal opakovat tvrzení, která známe z ruské televize – od zpochybňování suverenity Ukrajiny až po zpochybnění vedoucí role USA v demokratickém světě. Republikánský kandidát již naznačil, že Američané mají doma dost svých vlastních problémů, které budou muset vyřešit. Konstatoval také, že by jako prezident USA musel teprve zvážit, zda by Spojené státy splnily své závazky vůči spojejncům v NATO, pokud by došlo k ruské invazi v Evropě.

„Pokud již NATO nebude plnit odstrašující roli, pak už Rusku nic nebude bránit ve využití vojenských či politických nástrojů k destabilizaci evropských států; a již dokázalo, že je ochotno to udělat,“ upozorňuje Appelbaumová.

Nakonec si klade otázku, k čemu by mohlo vést zvolení Trumpa doma v USA. S možným koncem globálního vlivu USA ve světě možná přijde jen pokrčení ramen a kňučení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…