Známý český boháč spustil vlastní projekt. Hledá příštího prezidenta

21.12.2016 18:33

Miliardář a matematik Karel Janeček dnes ve 12:21 spustil hru, která se jmenuje Prezident 21 a hledá podobně jako Kroměřížská výzva prezidenta.

Známý český boháč spustil vlastní projekt. Hledá příštího prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Janeček

„Je na vás, komu udělíte tři pozitivní hlasy a koho negativní volbou odmítnete. Svou volbu můžete během následujících měsíců měnit podle vašeho uvážení. Už teď je možné vybírat z několika desítek osobností,“ uvedl Janeček.

Jak dále řekl, některé z těchto osobností jsou politicky aktivní, jiné jsou známé a respektované díky své profesi.

„Jsou mezi nimi i všichni, kteří už svou vůli kandidovat oznámili oficiálně. Pokud vás napadne někdo, kdo v seznamu ještě není a měl by být, můžete ho jako kandidáta navrhnout,“ dodal Janeček.

  • Více k projektu Karla Janečka ZDE

Podle aktuálních výsledků vede na Janečkově webu v průběžném pořadí hlasování šéf organizace Člověk v tísni Šimon Pánek, kterého následuje politik Petr Pithart. Na třetím místě se drží textař Michal Horáček, který ale zároveň drží prvenství v kategorii "Nejvíce rozporu budí". Současná hlava státu Miloš Zeman je v hlasování až na 35. místě, zato vede skupinu "Nejrychleji roste". Mezi nejoblíbenější ženy pak hlasující zařadili bývalou ústavní soudkyni a senátorku Elišku Wagnerovou a za ní poslankyni Miroslavu Němcovou.

Je dobré zdůraznit, že kvůli ověření hlasování je nutné odevzdat vlastní telefonní číslo, aby podle webu nedošlo ke zneužití.

Svůj úmysl kandidovat na prezidenta oznámilo již několik osobností, z nichž nejznámější je textař a bývalý majitel sázkové kanceláře Fortuna Michal Horáček. Všeobecně se předpokládá, že bude opět kandidovat současný prezident Miloš Zeman, pokud mu v tom ovšem nezabrání zdravotní problémy. Zeman své rozhodnutí, zda bude kandidovat, slíbil oznámit příští rok v březnu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Je to pokrok ?

Na TV Prima jste uvedl , že se máme lépe jak v mnohých rozvojových zemích. Pěkně vám tedy děkuji , že po třiceti letech budování "nového řádu" jsme dospěli až sem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

10:21 Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

Není to pravda, ukrajinské ženy se přestěhují, až v okolí Harrachova najdou ubytování, hasí reportáž…