Známý psychiatr varuje před přehnanou politickou korektností

4. 2. 2016 14:34

Současná migrační krize může v Evropě přivést k moci autoritativní režimy, obává se psychiatr Cyril Höschl. Na druhou stranu varuje také před přehnanou politickou korektností, která podle něj ubírá svobodu. Höschl to uvedl ve vysílání Českého rozhlasu.

Známý psychiatr varuje před přehnanou politickou korektností
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc.

Cyril Höschl má obavy, že strach z příchodu velkého množství lidí jiné kultury vynese k moci politiky z jiného těsta, než jsou ti, kteří jsou k příchodu muslimských uprchlíků permisivní.

Podle něj tak hrozí, že by se k moci dostaly radikální autoritativní režimy, které slíbí rychlé nastolení pořádku. „Tak, jako tomu bylo s nástupem Hitlera v 30. letech,“ obává se.

Celý text včetně zvukové nahrávky rozhovoru je ZDE

Podle něj k nástupu autoritativních režimů došlo v mnoha oblastech zeměkoule všude, kde na troskách rozvratu přišli diktátoři. „Ti pod záminkou nastolení pořádku získali absolutní moc a pak teprve ti ostatní viděli, co jsou zač,“ upozornil.

Varoval ale také před radikalismem druhé strany. „Když mluvím o nebezpečí radikalizace nebo úbytku toho demokratického potenciálu ve veřejném prostoru, tak tím  režimu. „A v tomto případě je politická korektnost stejně nebezpečná jako radikalismus jiného typu, protože – a to je všem těmhle těm nebezpečenstvím společné – ubírá potenciál svobody a ubírá manévrovací prostor pro individuální svobodu. A hlavně zastírá povahu věci, protože ten jazyk v tomto případě není přemostěním k pravdě a k poznání, ale je nástrojem pokrytectví, zastření pravdy a poznání,“ dodal Cyril Höschl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…