Znásilnění z nepozornosti? Švédská novinka týkající se sexu má prvního odsouzeného. Senátor Valenta vydal varování

15.07.2019 22:36

Švédsko v reakci na kampaň „MeToo“ zavedlo zákon vyžadující „jasný souhlas“ obou partnerů se „sexuálním jednáním“. Platí rok a nejvyšší soud nyní na jeho základě odsoudil prvního muže. Ten půjde do vězení i kvůli tomu, že žena nedala výslovný souhlas se sexuálním aktem. Informaci zaznamenal i senátor Ivo Valenta a rovnou k ní na sociální síti přidal svůj názor: takovéto právní normy mohou být velmi lehce zneužitelné při vyřizování účtů mezi partnery.

Znásilnění z nepozornosti? Švédská novinka týkající se sexu má prvního odsouzeného. Senátor Valenta vydal varování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Ke „znásilnění z nepozornosti“ se napsalo hodně, v tomto případě je ale podle senátora Ivo Valenty otázkou, zda se vlastně tento odsouzený muž vůbec něčeho dopustil. „Okolnosti jsou totiž velmi podivné,“ všímá si senátor. Přibližuje celý případ: žena, která se s tímto mužem seznámila na sociálních sítích, ho pozvala k sobě na noc. Muž se jí pouze dotkl a ani podle soudu nejednal ve zlém úmyslu, ale počínal si prý „nedbale“.

Podotýká, že za podobný „čin“ bylo přitom v zemi odsouzeno i šest dalších mužů. „Podle mého názoru mohou být takovéto právní normy velmi lehce zneužitelné při vyřizování účtů mezi partnery,“ myslí si Valenta.

Evropa by se podle jeho mínění měla spíše zaměřit na důsledné odsuzování nepřizpůsobivých obyvatel – především migrantů, kteří se dopouštějí bezdůvodného násilí na našich lidech, v čemž justice jednotlivých zemí pokulhává. Na podobné legislativní novinky jej proto zajímal názor veřejnosti, která se v reakcích vesměs shodla na tom, že je to celé blbost, která je však velmi nebezpečná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidí je moc. Maminku nepřesvědčila, maminkou nebude. Aktivistka z Chvaletic promluvila

11:22 Lidí je moc. Maminku nepřesvědčila, maminkou nebude. Aktivistka z Chvaletic promluvila

Na přelomu června a července se ve Chvaleticích konala akce nazvaná „Klimakemp“. Ta si klade za cíl …