Znechucený Ženíšek si „odplivl“: Tolik ozbrojenců kvůli jedné neozbrojené ženě. Putinův režim je odporný!

12.08.2019 16:00

Ruské protesty stále trvají. Nyní došlo k zadržení představitelky opozice, a to ještě předtím, než měla dorazit na schválenou demonstraci. „Tolik ozbrojenců kvůli jedné neozbrojené ženě,“ říká k zatčení místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek a tvrdí, že Putinův režim je odporný. A ozval se také biskup Malý. Ten pro změnu schvaluje postup českého ministerstva zahraničí.

Znechucený Ženíšek si „odplivl“: Tolik ozbrojenců kvůli jedné neozbrojené ženě. Putinův režim je odporný!
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zadržená Ljuba Sobolová
reklama

Protesty v Moskvě kvůli nepovolení kandidatury některých lídrů opozice se táhnou již delší dobu, britská BBC hovoří o největších protestech od roku 2011. A s těmito protesty je také spojena vlna zatýkání protestujících.

Místopředseda TOP 09 a bývalý poslanec Marek Ženíšek sdílel toto video z Rádia Svobodná Evropa, na kterém je vidět zadržení opoziční předačky Ljuby Sobolové. A přidal k němu svůj krátký komentář: „Tolik ozbrojenců kvůli jedné neozbrojené ženě. Putinův režim je odporný. Všichni, kdo mu u nás poklonkují, jsou spoluzodpovědní.“

Anketa

Jste pro schválení manželství homosexuálů?

7%
93%
hlasovalo: 9450 lidí
V popisu videa se píše, že moskevská policie 10. srpna při šťáře zadržela lídryni opozice Ljubu Sobolovou, když se připravovala, že půjde na schválené shromáždění opozice. „Sobolová byla jedním z několika opozičních kandidátů, kteří byli vyloučeni z nadcházejících komunálních voleb, což rozpoutalo masivní protesty.“ Rádio Svobodná Evropa také dodává, že informaci z deníku Current Time, podle kterého byla zadržena ve spojitosti s vyšetřováním „masových nepokojů“, není ovšem jasné, zda by měla svědčit nebo zda ji považují za podezřelou.

Na Ženíškova slova však přišla jedna výtka: „Nevím jak p. Ženíšek, ale já na snímku žádné ozbrojence nevidím. Že mají policisté v pouzdrech pistole, je běžné i u nás, a dokonce i u našeho velkého vzoru USA. A ta dáma demonstrovala ve sklepě?“

Jak jsme již informovali, proti zatýkání na demonstracích se ohradilo i ministerstvo zahraničí, které má na starosti Tomáš Petříček z ČSSD. Biskup Václav Malý za to ministerstvo pochválil. „Kvituji, že české ministerstvo zahraničí protestovalo proti policejnímu násilí vůči demonstrantům a jejich zatýkání v Moskvě. Putinův ‚ruský svět‘ není pro náš stát perspektivní,“ tvrdí.

Fotogalerie: - Ruská propaganda

Výstava Ruská propaganda kontroverzního ruského um...
Výstava Ruská propaganda kontroverzního ruského um...
Výstava Ruská propaganda kontroverzního ruského um...
Kontroverzní ruský umělec Vasja Ložkin
Výstava Ruská propaganda kontroverzního ruského um...
Kontroverzní ruský umělec Vasja Ložkin

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šichtařová: Já to říkala! Covid nezastavíte. Kazí nám to vláda

10:05 Šichtařová: Já to říkala! Covid nezastavíte. Kazí nám to vláda

Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že vládní opatření pro boj s koronavirem fungovat nebudou. One…