Zničená země a chaos. Rudá Semelová se obsáhle rozepsala

12.03.2013 15:53

Komunistická poslankyně Marta Semelová zhodnotila v obsáhlé odpovědi jednomu ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz posledních třiadvacet let vývoje v naší zemi. Průmysl je v krizi, zemědělství upadá, školství je v katastrofálním stavu. Zájem o člověka je dnes na posledním místě, vše se podřizuje honbě za ziskem.

Zničená země a chaos. Rudá Semelová se obsáhle rozepsala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Semelová z KSČM na Olšanských hřbitovech
reklama

"Výsledek je ten, že průmysl je v krizi, zemědělství, které dřív zajišťovalo kvalitní výživu pro všechny, mele z posledních sil a rozhodují nadnárodní podniky a řetězce, pro něž existuje jediný cíl, a to je zisk. Člověk je až na posledním místě. Místo kvalitního zdravotnictví bez poplatků se v nemocnicích a ordinacích potkáme nejdříve s kasičkou, u léků se mnozí musí rozhodnout, jestli koupí je nebo něco k jídlu. Ve školství je sice spousta nových titulů a vysoký počet absolventů s maturitním vysvědčením, ale bohužel tyto diplomy a maturity nejsou podloženy kvalitou vzdělání tak, jak tomu bylo dříve," píše čtenáři vystupujícímu pod jménem Řehoř členka zákonodárného sboru.

Celá odpověď poslankyně Semelové ZDE

Nejvíce místa v Haló novinách

V devadesátých letech minulého století podle ní došlo k degradaci učňovského školství a na vysoké školy přišli i lidé, kteří mívali i čtyřky na vysvědčení. A když se nedostali na školu státní, mohli si zaplatit školu soukromou. Zároveň docházelo k rušení pracovního vyučování již na základních školách, kde mohli mladí lidé získat vztah k práci.

Komunistka k tomu dodává, že na tyto problémy upozorňuje opakovaně, ale v médiích často naráží na nezájem, prostor dostává jen v Haló novinách a několika dalších médiích.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura utahuje penězovody ČT. Do Sněmovny jde tento návrh

10:51 Okamura utahuje penězovody ČT. Do Sněmovny jde tento návrh

Na program Poslanecké sněmovny je zařazen návrh zákona z dílny SPD na radikální proměny financování …