Zoufalý status legendární porodnice v Podolí: Ukázala, za kolik jim dodavatelské „hyeny“ účtují roušky. Lékaři prosí o pomoc. Je zle

12. 3. 2020 17:52

Obchod, který je v současné době spojený s pandemií koronaviru, se týká především zdravotnických potřeb. Nedostatek je zejména v počtu roušek a respirátorů. A to nejen pro pacienty anebo ty, kteří chtějí využít prevence, ale současně pro zdravotnická zařízení. Jedním z nich je prestižní Ústav pro péči o matku a dítě – porodnice v Praze 4 Podolí.

Zoufalý status legendární porodnice v Podolí: Ukázala, za kolik jim dodavatelské „hyeny“ účtují roušky. Lékaři prosí o pomoc. Je zle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Anketa

Jak se zatím Babišova vláda zhostila boje proti koronaviru? (Hlasování od 11.3.2020)

95%
hlasovalo: 41290 lidí
„Rádi bychom tímto dali všem na vědomí, že jsme se v těchto dnech setkali se situací, která nám všem, mírně řečeno, vyrazila dech. V současné velmi obtížné době protiepidemických opatření se potýkáme s kritickým nedostatkem ochranných zdravotnických prostředků, zejména jednorázových roušek," uvedli zástupci legendární porodnice ve čtvrtek odpoledne na svém Facebooku.

A nezůstali pouze u holého konstatování.

„Proto nedokážeme přijmout fakt, že dodavatelská firma zdravotnického materiálu (firma MediLab) nám za jednu ochrannou roušku, která je potřebná při péči o všechny pacienty, účtuje místo původních 0,50Kč/ks nově 25Kč/ks. Tedy 50x dražší. Považujeme tento přístup za neetický a nesolidární, hraničící s hyenismem. Z tohoto důvodu se obracíme na všechny z Vás s prosbou o pomoc v této pro nás i pro pacienty nesmírně tíživé situaci.

MEDILAB ČR, s.r.o. podle svých oficiálních stránek sídlí v Českém Meziříčí a jednatelem je jistý Amir Zaketović. Na webu o sobě hovoří následovně: „Již řadu let jsme výrobcem a distributorem spotřebního zdravotnického materiálu a zdravotnické techniky. Vyrábíme produkty vysoké kvality s použitím špičkových technologií a klademe důraz na spokojeného zákazníka."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …