Způsob německé politiky v EU je nehorázný, hřímal Foldyna

01.10.2015 11:11

Na slova předsedy ODS Petra Fialy na 30. schůzi Poslanecké sněmovny zareagoval sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna. Schůze se dnes věnuje nelegální migraci.

Způsob německé politiky v EU je nehorázný, hřímal Foldyna
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Jaroslav Foldyna

Projev předsedy občanských demokratů byl podle Foldyny sice krásný, ale dlouhý – a dle něj se v něm i lhalo. Dle něj občanští demokraté straší veřejnost imigranty.

„Když se podíváte na titulky dnešních novin, říkají: Česká vláda má nejhorší vztahy s Německem. Merkelová nebere Sobotkovi telefon. Chovanec přirovnal jednání v Evropském parlamentu k Mnichovu... Tak jaká vláda neplní tu svoji roli? Takže novináři vidí to, jak česká vláda kope za národní zájmy,“ zkonstatoval.

Za čtvrt roku Českou republiku požádalo o azyl podle Foldyny 168 lidí. „Nikdo sem už nechce. Zaplať pánbůh za našeho prezidenta, který ty věci pojmenovává bez jakéhokoli pokrytectví. Zaplať pánbůh za ministra Chovance, který ty věci pojmenoval v Evropské radě nebo v evropských orgánech tak, jak je pojmenoval. Zaplať pánbůh, že nám Merkelová teď nebere telefon, protože za chvíli nám nebude mít kdo brát ten telefon, protože ten způsob německé politiky v Evropské unii – já s vámi naprosto souhlasím – je nehorázný,“ uzavřel s tím, že pro toto jsme do Evropské unie nešli.

Na něj následně reagoval poslanec ODS Pavel Blažek. „Vláda počítala s tím, jak to v Bruselu dopadne. Počítala s tím delší dobu a hrála tu zbabělou hru na to, že si to nechá nařídit, aby to nemusela rozhodovat sama. A já vás upozorňuji, kolegové z ČSSD, že vy jste dosáhli strašného efektu. Ukázali jste slabost vlastní vlády, která se bojí rozhodnout. A za druhé, ten Brusel, který vy tady hájíte dvacet let, jste totálně zdiskreditovali před očima našich občanů,“ uvedl Blažek s tím, že výsledek toho, co vláda předvedla, je naprosto dehonestující jak vůči vládě, tak vůči EU. „A nezaslouží si to možná podle mě ani česká vláda, ani ten tolikrát zatracovaný Brusel,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…