Ztohoven ještě nemají vyhráno, upozorňuje státní zástupce

27. 11. 2015 17:02

Členové umělecké skupiny Ztohoven ještě nemají vyhráno. Původně se dnes objevila zpráva, že nebudou nijak potrestáni, žalobce Jan Lelek však řekl, že se případ může vrátit policii k trestnímu stíhání. Soud podle něj nerozhodoval o vině skupiny.

Ztohoven ještě nemají vyhráno, upozorňuje státní zástupce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na 1. nádvoří Pražského hradu

Jan Lelek dnes v odpoledních hodinách uvedl na pravou míru informaci, kterou vypustila Česká televize o umělecké skupině Ztohoven. Ta podle zprávy ČT měla z rozhodnutí soudu zůstat bez trestu.

„Budeme postupovat podle trestního řádu. Věc se vrací do stadia přípravného řízení,“ řekl Lelek, podle kterého nemá skupina zdaleka vyhráno a případ ještě může poputovat k policii na došetření.

Odvolací Městský soud v Praze dnes jen potvrdil již vyřčený říjnový rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1. Dnes se totiž údajně vůbec nejednalo o vině zúčastněných. „Soud rozhodl v neveřejném jednání tak, že bylo potvrzeno rozhodnutí soudu prvního stupně,“ řekla ČTK mluvčí soudu Martina Puci.

Celý text zde

Ztohoven stojí před soudem za jejich poslední akci, kdy vyměnili prezidentskou standartu za obří červené trenýrky. Údajně se dopustili škod v celkové výši 90 tisíc korun, z čehož 33 tisíc stálo nahradit ukradenou standartu a na více než 50 tisíc korun byly vyčísleny škody na střeše Hradu.

Umělcům se podařilo dostat se na střechu Pražského hradu v přestrojení za kominíky a jejich akce měla za následek například odvolání šéfa ochranky prezidenta Petra Dongrese či velitele Hradní stráže Radima Studeného.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…