Zvážím prošetření kauzy Drobil, slíbil nástupce Vesecké Zeman

26.06.2011 21:51

Podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana bude kauza kolem exšéfa životního prostředí Pavla Drobila (ODS) prošetřena. Šéf Nejvyššího správního soudu se Zemanem souhlasí. "Jalové debaty" prý aféru nevyřeší.

Zvážím prošetření kauzy Drobil, slíbil nástupce Vesecké Zeman

Provázanost justiční sféry a politiky je dlouhodobým problémem české společnosti. Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vidí jako řešení komplexní vyvázání otázek justice, policie i korupce z politiky.

Justice v politice? Baxa znervózní

"Jsem vždy nervózní, když se nějaké politické jednání má týkat policie, korupce, justice. Tyhle věci by měly zmizet z politických jednání," uvedl v nedělních Otázkách Václava Moravce Baxa. Dodal, že vina je na straně politiků, justice totiž podle něho ještě neselhala.

Vše ke Kauze Drobil

V pořadu k otázkám provázanosti politiky a justice, ale také obecně korupčním problémům hovořil také nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Prevence jako základ

"Dělejme něco s tím, aby tento společenský fenomén byl odstraněn, dělejme něco s prevencí," vyzval v České televizi. Dodal, že řešením současné situace by mohlo být vytvoření speciálního protikorupčního úřadu při státním zastupitelství.

Ostrá advokátka se pustila do ministra. Pospíšile, toto je na odchod

S jeho návrhem souhlasí i policejní šéf Petr Lessy. "Přivítali bychom specializovanou část státního zastupiteství na odhalování korupce," souhlasil policejní prezident. Ten se do hledáčku médií dostal v nedávné době zejména v souvilosti s tzv. kauzou Drobil.

"Zvážím prošetření té kauzy. Teď se k ní ale vyjadřovat nebudu, ani k ní, ani k panu policejnímu prezidentovi," uvedl v nedělních Otázkách Zeman.

Servítky si ohledně vyznění kauzy kolem bývalého šéfa životního prostředí Pavla Drobila (ODS), který kvůli podezření z korupčního jednání dokonce svůj resort opustil, nebral ani Baxa.

Jalové debaty ne

"Jsou-li takto pochybné ty věci, nemají se stát předmětem jen jalových politických či mediálních debat, mají jít cestou pravidel trestního řízení. A nemá to trvat dlouho," apeloval v České televizi šéf Nejvyššího správního soudu. 

"Státní zastupitelství i policie má postupovat podle zákona. Ale policie nepracuje jenom na pokyn státního zástupce, má svou vlastní odpovdnost," dodal a vyzval k důkladnému vyšetření kauzy.

Více čtěte:

Pospíšil se v kauze Drobil zastává stranického kolegy
Kauza Drobil ožívá. Tajný dokument a řev exministra
Justiční mafie chrání Drobila, naříká ČSSD. Dělat nemůže nic

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říkat někomu, že je hloupá, paní Černochová... Klaus ml. vrátil urážku jako bumerang

3:57 Říkat někomu, že je hloupá, paní Černochová... Klaus ml. vrátil urážku jako bumerang

Sněmovní jednání o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD se protahuje, zhruba půl hodiny po …