Zvěrstvo, otevřít! Rána Prymulovi a vládě. Docent Balík převratně o covidu v Česku

01.12.2020 11:17

Docent Martin Balík, vedoucí lékař z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, má za to, že s epidemií koronaviru se v Česku bojuje špatně a volá po změně strategie.

Zvěrstvo, otevřít! Rána Prymulovi a vládě. Docent Balík převratně o covidu v Česku
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Docent Martin Balík z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny VFN
reklama

Martin Balík a jeho tým léčil z nemoci covid-19 známého pražského taxikáře, kterého v podstatě sundali hrobníkovi z lopaty. I s touto zkušeností ale Balík v rozhovoru pro server iDNES.cz říká, že způsob, jakým s epidemií bojuje Česko, je poněkud nešťastný, mírně řečeno.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19?

27%
62%
hlasovalo: 33982 lidí

Velmi kritický byl už k tomu, jak vláda bojovala s epidemií na jaře.

Myslím si, že jsme ho totálně zpackali. Tehdy to tu řídila parta ambiciózních datových analytiků, kteří uměli programovat v excelu. Zásadním způsobem tu ovlivňovali politiky, kteří tu pak udělali naprosto hysterický lockdown. A ten tu na čtyři měsíce poničil školství, zavřel hranice a celkově republice zařízl veškeré sociálně-ekonomické rezervy, které měla. A jestli budou nyní, když jsou opatření adekvátní, lidé a firmy krachovat, tak je to jen kvůli tomu. Teď už to snad do větší míry ovlivňují zdravotníci, kteří o koronaviru něco vědí, a snaží se to celé řídit rozumnějším způsobem než na jaře," nebral si Balík servítky.

Prostě a krátce řečeno, tvrdý lockdown poškodil podle Balíka životy mnoha lidí. „Například totální zavření škol byla šílenost, to žádná země okolo nás neudělala. A zavření hranic to samé. Pro uzavření škol neexistují žádná data,“ zlobil se lékař.

„Od začátku tvrdím, že se musí otevřít všechny školy, protože tu provádíme zvěrstvo na mladé generaci. Pro uzavření škol neexistují žádná data. Výkřiky některých zdravotníků, kteří o koronaviru nevědí vůbec nic, o tom, že budou umírat učitelé, jsou naprosto neuvěřitelné. Po výpadku v porodnosti v devadesátých letech u nás nyní máme nejsilnější ročníky 2007, 2008 a 2009. Tyto děti jsou teď na začátku druhého stupně základní školy. V tomto kalendářním roce strávily ve škole tři měsíce, to se podepíše na celé generaci a velice se nám to vymstí. Školy se prostě musí otevřít," volal v rozhovoru dál lékař.

Všechno ostatní by ale otvíral jen pozvolna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

12:01 A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

Zpěvačka Ilona Csáková se opřela do Andreje Babiše, že se chlubí lékem Ivermektinem, který prosazova…