Po revoluci neměli restituenti takový luxus jako církev dnes, říká Klasnová

30.05.2012 10:26 | Zprávy
autor: tan

Vyrovnání historické křivdy považují Věci veřejné za morální povinnost, ale odmítají se účastnit církevní privatizace. Do finálního paragrafového znění nebyly zapracovány naše věcné argumenty. Navíc stávající vládní koalice ODS, TOP 09 a poslanců kolem Karolíny Peake provedla několik zásadních změn, se kterými nemůžeme souhlasit, uvedla ve středu místopředsedkyně strany Kateřina Klasnová.

Po revoluci neměli restituenti takový luxus jako církev dnes, říká Klasnová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová

"Nesouhlasíme se zásahem do zákona z roku 1947. To může v konečném důsledku ohrozit Benešovy dekrety a v přímé opozici stojí rovněž i pozemková reforma provedená v roce 1919. Rovněž jsme nestáli u toho, že důkazní břemeno by měl nést stát. Není povinností státu, aby poukazoval na to, že vlastnil majetek. V této souvislosti také budeme požadovat prodloužení promlčecí lhůty na dvacet let," tvrdí ve svém prohlášení Klasnová. Nesouhlasí tak s osvobozením církví od daní.

Toto paragrafové znění je podle ní zcela diskriminující, neboť restituenti z devadesátých let takovýto luxus nepožívali. Vláda prý chce z nepochopitelných důvodů měřit dvojím metrem. Proto se poslanecký klub obává, že dojde k obdobným problémům jako na Slovensku nebo v Maďarsku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Podvody s dávkami

Vy fakt věříte tomu, že se u nás s dávkami nepodvádí? Že to nedělá řada občanů ČR? Že je nezneužívá? Spíš než komentovat, že se to děje, nemyslíte, že by bylo přínosnější, kdybyste přišel s tím, jak tomu zamezit? Víte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Během Trumpova projevu se děly věci, které by radši neviděl

7:33 Během Trumpova projevu se děly věci, které by radši neviděl

Prezident USA Donald Trump přednesl Projev o stavu Unie. Šlo o vůbec nejdelší projev tohoto typu v h…