Soud bude opět řešit platnost prodeje pivovaru v Náchodě

25.06.2012 6:26 | Zprávy
autor: čtk, mp

Krajský soud v Hradci Králové bude dnes odpoledne opět řešit spor o platnost prodeje městského pivovaru v Náchodě. Zrušení prodeje se žalobou domáhá společnost Pivovar Holba. Jejími odpůrci jsou město Náchod a liberecká firma LIF, která pivovar v roce 2009 od města koupila.

Soud bude opět řešit platnost prodeje pivovaru v Náchodě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pivo

Naposledy soud prodej pivovaru řešil v dubnu, ale po žádosti Holby na předložení nových důkazů jednání odročil na dnešek. Podle Holby byl prodej pivovaru neplatný a prý to hodlá věcně dokázat. Město pivovar, který nyní nese název Primátor, prodalo firmě LIF za 150 milionů korun. Holba nabídla 185 milionů korun. Podle dřívějšího vyjádření tehdejšího starosty Oldřicha Čtvrtečky (ODS) by však město při akceptování podmínek Holby za pivovar dostalo pouze 136,5 milionu korun.

Finanční katastrofa

Pokud by soudy smlouvu označily za neplatnou, hrozilo by to, že by si LIF a město musely vrátit peníze a pivovar. Radnice však už 150 milionů korun nemá a tvrdí, že vracení peněz by pro město znamenalo finanční katastrofu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Vyvolení

Podle vás rozpočet Babišovy vlády zhorší situaci lidem a přihraje peníze vyvoleným. Koho myslíte těmi vyvolenými? A uvědomujete si fakt, že vy jste měli šanci lidem pomoc, a že se vám to nepovedlo, a proto je na scéně opět ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Fiala dnes nechtíc odhalil víc, než zamýšlel

14:00 Petr Fiala dnes nechtíc odhalil víc, než zamýšlel

Vůbec nic nepochopil. Zničil značku ODS. Reakce na slova expremiéra Fialy, který kritizoval rozpad k…