Varování to bylo pochmurné, protože každý den z východu Ukrajiny přicházely zprávy o nasazení těžkých zbraní včetně tanků a raketometů dokazující, že tam nejde ani o „protiteroristickou operaci“, jak zaznívalo z Kyjeva, ani o „hybridní válku“, jak si zvykl svou současnou taktiku popisovat ruský prezident Vladimir Putin. Jediné přiměřené označení totiž je regulérní válka o území.
Stupňování hrozeb patří do diplomatického instrumentáře, a je to i metoda, jak před domácím publikem odůvodnit, proč zasednout k jednacímu stolu.
Nakonec nejdůležitější je, co a kdo si z Minsku odvezl. Nejblíže pravdě by patrně byla věta „příliš málo a příliš pozdě“, protože jediným a ještě ne zcela jistým bodem je vyhlídka na zastavení bojů, které by mohlo ukončit nejbolestnější část trápení civilního obyvatelstva.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Český rozhlas