Alena Gondeková: K případu maminky léčené na covid. Nepopírám… byla to emočně velmi vypjatá doba

14.10.2020 9:20

Příběh o pacientce, u které nebyl rozpoznán covid a následně několik dní bojovala v umělém spánku o život v českokrumlovské nemocnici, vyvola na sítích i v reportáží ParlamentníchListů.cz velké ohlasy. Jak je na tom šedesátnice právě nyní a jak vnímá obrat ve zdravotnické péči, v písemné "zpovědi" vyjádřila její dcera Alena Gondeková:

Alena Gondeková: K případu maminky léčené na covid. Nepopírám… byla to emočně velmi vypjatá doba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto
reklama

Ráda bych se zde veřejně vyjádřila k momentální situaci s mou maminkou, která je léčena v českokrumlovské nemocnici na nákazu Covid. Chtěla bych částečně doplnit článek ParlamentníchListů.cz, kde příběh mé maminky vyšel.

Situace, která byla před několika dny, zkrátka taková byla a byla to emočně velmi vypjatá doba jak pro mne, tak pro celou mou rodinu. Přesto chci říci, že nepopírám skutečnosti, které jsem redakci uvedla a za tím si budu stát. Ano, informaci o stavu maminky při návštěvě praktika mám pouze od rodinných příslušníků, kteří byli s maminkou v denním kontaktu, nemám ověřené informace, že to tak skutečně bylo, ale nemám žádný důvod jim nevěřit.

Všechny strany získaly prostor se k dané věci v médiích vyjádřit a pokud tak někdo neučinil, bylo to pouze jeho osobní rozhodnutí.

Redakce neměla možnost celý příběh dál sledovat den po dni, jak se vyvíjí komunikace s nemocnicí, takže pracovala především s informacemi získanými těsně po hospitalizaci maminky. V té době byly všechny strany ve stresu z věčného boje o léky, znechuceni vzájemným nepochopením a zmateni nešťastným podáváním informací.

Od té doby jsem jednala rovněž i s právním oddělením nemocnice Český Krumlov a vše jsme se pokusili řešit s klidnou hlavou a dobrat se nějakých závěrů. Ač byla skutečnost při získání rekonvalescentní plazmy jakákoliv, nakonec ji maminka dostala a my jsme si jisti, že jsme pro její záchranu udělali vše.

Musím, říci, že mamince se nyní dostává skvělé péče, lékaři komunikují s otcem, spolupráce je vzájemná s celou rodinou a na dobré úrovni. Chci vyjádřit nemocnici a zdravotnímu personálu vděk, jak za sebe, tak za celou rodinu, že je o maminku nyní dobře postaráno. Troufám si říci, že je o ní nyní postaráno maximálně a na vysoké úrovni. Nemocnice rovněž nyní projevuje vstřícnost k rodině a ohleduplnost, snaží se chápat její vypětí a obavu o blízkou osobu. Vždyť jsme lidé...

Maminka zdaleka nemá vyhráno, ale její stav se výrazně zlepšil, komunikuje a je schopna přijímat tekutou stravu. Dialýza dle lékařů není již potřeba a plíce se již uzdravují, neboť vykašlává a to je prý dobře.

Naše rodina získala na sociálních sítích obrovskou podporu a denně mi chodí zprávy s přáním, aby se maminka brzy uzdravila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Podstatzký: K dlouho očekávané novelizaci zákona o myslivosti možná ani nedojde

13:41 Richard Podstatzký: K dlouho očekávané novelizaci zákona o myslivosti možná ani nedojde

Reakce místopředsedy SVOL Ing. Richarda Podstatzkého k pátečnímu (ne)projednávání tzv. „mysliveckého…