Alena Vitásková: Vlastenectví a národní hrdost nekoupíš na trhu. Vojenská přehlídka v Moskvě

10.05.2021 11:02 | Komentář

Tradiční vojenská přehlídka k 76. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce probíhala v Moskvě za účasti prezidenta Vladimíra Putina. Přehlídka bojové techniky vyvolává respekt, hrůzu, strach, úzkost a nemůže ponechat klidnými ty, kteří se snaží o vyvolávání konfliktů s Ruskem. Klidný však nemůže zůstat nikdo, protože každého z nás se to týká.

Alena Vitásková: Vlastenectví a národní hrdost nekoupíš na trhu. Vojenská přehlídka v Moskvě
Foto: Repro XTV
Popisek: Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková

Jako pacifista nebudu vojenskou sílu Ruska hodnotit. Vždyť všechny zbraně, ať jsou z východu nebo západu naší země, nakonec usmrcují nevinné lidi. Někdo mohl tuto přehlídku vnímat jako demonstraci síly, mě však zaujalo něco úplně jiného.

Vlastenectví, asi stejné vlastenectví, se kterým Rudá armáda zvítězila nad fašismem. Sebevědomí a hrdost jednotlivých vojínů pochodujících před hlavní tribunou. Úcta k veteránům války, kteří při přehlídce obklopovali prezidenta. Hrdost na své předky, na svoji minulost. Pokora, s jakou prezident uctíval památku mrtvých. Národ, který se opírá o svoji historii, nezatracuje to, co jejich dědové, babičky, otcové a matky vytvořili, takový národ má budoucnost. Velké vlastenectví u Rusů zůstává i v době míru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Televize bez hlavy

15:57 Zbyněk Fiala: Televize bez hlavy

Rychlý pád generálního ředitele České televize otevírá možnost najít někoho, kdo by lépe rozlišil př…