Zmíněný trpí rakovinou tlustého střeva, která metastázuje do dalších orgánů. Dočasně propuštěn byl za dvou podmínek. Že se vrátí, kdykoli ho k tomu zmíněný tribunál vyzve, a Srbsko mu nevydá pas, aby nemohl odcestovat do zahraničí.
Šešelj původně odešel v roce 2003 k tribunálu dobrovolně, aby se bránil proti obviněním ze zločinů, které měl spáchat během válek Jugoslávie s Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou, a také z pokusů o vyhánění etnických Chorvatů z Vojvodiny v severním Srbsku.
Jenže Šešelj krátce po svém návratu do Srbska začal veřejně vystupovat se štvavou válečnou rétorikou.
Nynějšího prezidenta Nikoliče a premiéra Vučiče, kteří byli na počátku jugoslávských válek jeho blízkými spolupracovníky v rámci Srbské radikální strany, kvůli jejich nynější orientaci na Evropskou unii označil za vyvrhely a zrádce.
Nutno připomenout, že prezident a premiér vytvořili nyní vládnoucí Srbskou pokrokovou stranu právě odštěpením od radikálů, které se Šešelj pokoušel dlouhou dobu řídit z věznice haagského tribunálu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Český rozhlas
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…