Tato válka nezačala 27. září 2020, jak píšou média, ale již v 80. letech minulého století a nikdy neskončila. Vedla se nejen na Kavkaze, ale i v Evropě včetně České republiky, a po celém světě. Vedla se nejen na bojišti, ale i v médiích, na sociálních sítích či na vysokých školách, kde se obě národnostní komunity snažily přesvědčit mezinárodní veřejnost, že na jejich straně je pravda.
Včera vedoucí představitelé Ázerbájdžánu a Arménie podepsali mírovou dohodu, která otvírá cestu k mírovému soužití obou národů v Náhorním Karabachu a obou států vedle sebe. Její součástí není jen zastavení bojů, ale i dohoda o otevření hranic a výstavbě komunikací, které umožní Arméncům i Ázerbájdžáncům cestovat mezi oběma zeměmi za soukromými účely či obchodem. Mír v Karabachu může přinést oběma státům mír a prosperitu, pokud dokáží znovu žít spolu a vedle sebe: chodit do stejných škol, být ve společných sportovních týmech či uzavírat smíšená manželství, jako to bylo ještě před 40 lety běžné.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
dohoda , válka , Ázerbájdžán , Arménie , Ázerbájdžánská komunita v ČR
autor: PV
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
Komentář k nákladům nových Trumpových cel pro českou ekonomiku. Americký prezident nové, 30procentní…