Byzantský katolický patriarchát: Patriarcha Kirill vyhlásil herezi II. Vaticana

02.05.2017 9:40 | Zprávy

Patriarcha Kirill v den Kristova vzkříšení 16. 4. 2017 prohlásil herezi.

Byzantský katolický patriarchát: Patriarcha Kirill vyhlásil herezi II. Vaticana
Foto: BKP
Popisek: Patriarcha Eliáš Antonín Dohnal

Citace Kirilla: „Já vím, že jsou zde i křesťané i muslimové. Každý se obrací k jednomu a témuž Bohu Stvořiteli. A v odpověď na to dostáváme reálnou Boží pomoc.“

Podle Kirilla se pravoslavní a muslimové obracejí k jednomu a témuž Bohu. Toto je katolická hereze II. Vaticana (1965). Na druhé straně nejvyšší představitelé islámu, na rozdíl od Kirilla a II. Vaticana, nevyhlašují, že máme stejného Boha. Naopak, Mohamed o křesťanech v Koránu napsal: „Věru jsou nevěřící ti, co říkají Mesiáš, Syn Marie, je Bůh.“ (5:72) „Neochabujte v pronásledování těchto lidí.“ (4:104) „Nejste to vy, kdo je zabil, ale Alláh je zabil.“ (8:17) To je podle Kirilla asi ta reálná „Boží“ (Alláhova) pomoc, kterou dostáváme!

II. vatikánský koncil (1965) rovněž vyhlásil herezi, že katolíci mají stejného Boha i s ostatními pohany.

Bůh je Stvořitelem všech, a to jak lidí, tak i těch andělů, kteří Ho přestali uctívat a stali se démony. Pohani, i když je Bůh jejich Stvořitel, Ho neuctívají, ale uctívají démony (1Kor 10,20).

Asi brzy podle Krétského pseudosněmu (2016), který vytýčil jako základ ekumenismus, Kirill vyhlásí i tuto vatikánskou herezi a rovněž to zamaskuje frází, že Bůh je Stvořitelem všech, i pohanů. Zamlčí už, že pohanům prokazují falešnou pomoc démoni, které uctívají, a ne Bůh.

+ Eliáš Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu
+ Metoděj OSBMr + Timotej OSBMr Biskupové sekretáři

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Romana Křenková: Las Vegas v Praze

12:16 Romana Křenková: Las Vegas v Praze

Po několika letech konečně otevřeli obchodní dům Máj. Název ponechali z doby, kdy byl postaven. Náze…