Daniela Kovářová: Nabízíme pomoc. Chceme zastavit rozpad právního státu

07.09.2021 9:30 | Komentář

Otevřený dopis nového expertního týmu Covid a právo na ministerstvo zdravotnictví s nabídkou pomoci.

Daniela Kovářová: Nabízíme pomoc. Chceme zastavit rozpad právního státu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exminystryně spravedlnosti Daniela Kovářová

Vážený pane ministře,

tímto Vám nabízíme odbornou právní součinnost při vyhlašování nutných opatření, která souvisí se zvládáním pandemie koronaviru.

Jsme nově vzniklý expertní tým Covid a právo, který sdružuje na sedmdesát odborníků se specializací na právo, ekonomii, psychologii, sociologii, komunikaci i vzdělávání. Nabízíme Vám bezplatnou pomoc a expertní pohled v oblasti práva v souvislosti s vyhlašováním a prosazováním opatření, která mají zabránit nejen dalším zbytečně ztraceným životům, ale i rozpadu právního státu, ke kterému dochází poslední rok a půl.

Rádi bychom pomohli řešit složitou situaci, aby se již neopakoval chaos, ve kterém vláda i ministerstvo zdravotnictví vyhlašovaly nařízení, která byla následně odvolávána či rušena soudy. Záleží nám na tom, aby byla zastavena eroze právního státu. Chtěli bychom také přispět ke stabilizaci společnosti a opětovnému respektování platných zákonů jak ze strany státu, tak ze strany nás, občanů. Věříme, že i v složité době pandemie koronaviru se dají dělat opatření právně správně tak, aby soudy nemusely tyto právní akty rušit.

Za zřízením expertní skupiny Covid a právo stojí Unie rodinných advokátů a nadační fond Srdce Česka. Všichni členové a členky tohoto týmu pracují bez nároku na honorář. Své zkušenosti opíráme mimo jiné o to, že jsme v dobách nejtěžších karanténních opatření vedli bezplatnou Koroporadnu, která pomáhala lidem vyrovnat se s problémy vyplývajícími ze života v krizovém stavu. Koroporadna lidem pomáhala nejen v oblasti práva, ale i financí, rodinného života, zdravotnictví a dalších.

Pro další diskusi a expertní pohled jsem Vám já i moji kolegové z týmu Covid a právo k dispozici. Velmi ráda se s Vámi osobně potkám nad diskuzí o tom, jak společně a jakými konkrétními kroky můžeme obnovit důvěru nás všech v instituci právního a demokratického státu.

S pozdravem

JUDr. Daniela Kovářová,
zakladatelka a mluvčí expertního týmu Covid a právo, www.covidapravo.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Starý známý zápach

21:21 Milan Knížák: Starý známý zápach

Naše dobrá známá jela v tramvaji číslo 12, kde bylo hejno předškolních dětí. Oknem spatřily ukrajin…