Dušan Navrátil: Brusel – líheň pitomostí

15.06.2014 22:28 | Zprávy

Evropský parlament opět prokázal svoji zbytečnost. Předpisem z roku 2005 nařídil, aby si lékaři a infekční oddělení nemocnic pořídili skafandry - ochrannou pomůcku proti smrtícím virům, jako je např. Ebola.

Dušan Navrátil: Brusel – líheň pitomostí
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

A jelikož Češi byli za každého režimu vždy papežštější než sám papež, nyní se tento euro nesmysl začíná zavádět do praxe i v Česku. Problematiku nebezpečných nákaz řešila směrnice č. 15, kterou schválila naše vláda loni v lednu. Součástí bylo i doporučené vybavení ochrannými pracovními pomůckami (MF DNES, 6. 6. 2014). Místní eurohujerští kolaboranti (řečeno s nadsázkou) z doporučení vyrobili povinnost.

Samotní doktoři to celé považují za pitomost. Praktický lékař z Ostravy to komentoval slovy: „Umíte si představit, že bychom na pacienty se sestřičkou vybíhali ve skafandrech?“ Další lékaři (včetně místopředsedy Sdružení praktických lékařů) se přitom netají, že své ordinace tímto socialistickým výdobytkem Bruselu vybavovat nebudou.

Zdravý rozum, který na rozdíl od evropských úředníků českým lékařům zůstal, totiž říká, že doktor v ordinaci nemá šanci vážnou virovou nemoc diagnostikovat.

U spousty těchto chorob jsou příznaky stejné, hlavně horečka. To dá zdravý rozum, na to člověk nemusí být ani medikem. Úředníci z EU jsou úplně mimo realitu. Již citovanému místopředsedovi Sdružení praktických lékařů neschází smysl pro humor, když tvrdí: „Neumím si představit, že bych při každém podezření zamkl sebe i pacienta v ordinaci a sestřičku s dalšími pacienty v čekárně.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…