Euroskeptik: Další Halíkova odporná zrůdnost. Tomu snad ani neuvěříte...

15. 7. 2017 11:37

„Kněz“ Tomáš Halík de facto odmítá dávat svaté přijímání odpůrcům nacismu... Nebo tedy odpůrcům ideologie srovnatelné...

Euroskeptik: Další Halíkova odporná zrůdnost. Tomu snad ani neuvěříte...
Foto: David Hora
Popisek: Tomáš Halík na přednášce v Písku
reklama

Vzpomněl při svém kázání na svaté přijímání, jehož se měl zúčastnit muž s plackou s přeškrtnutým minaretem Islám tady nechceme. „Hlásí se tím k hnutí pana Konvičky, Okamury a těchto lidí. Kdybych si toho včas všiml, svaté přijímání bych mu nepodal, protože není možné, aby ti, kteří se hlásí k ideologii nenávisti, přistupovali ke stolu Páně. My jsme dlouho měli velkou potíž, až do slov papeže Františka, abychom našli místo u stolu Páně pro ty, kteří jsou ve velmi komplikovaných životních situacích. A papež říká: ‚Buďme milosrdní‘,“ řekl Halík, ale s tím, že však není možné, aby „ke stolu Páně“ přicházeli lidé, kteří se hlásí k nenávisti.

Halík odporně překrucuje. Nenávist nehlásají odpůrcí islámu, ale islámská ideologie. Stačí poukázat na islámskou teorii obsaženou v Koránu a Sunně i islámskou praxi, kterou praktikoval největší vzor všech muslimů – prorok Mohamed. V této praxi ho současní muslimové následují.

Halík by jako katolík navíc měl vědět, že islám je falešné náboženství, které odmítá Ježíše jako Boha a z křesťanů a židů činí v lepším případě podřadné bytosti dhimmí či je v horším případě jako kufar zabijí...

Jak dlouho bude ještě Církev dopouštět odpornou zradu křesťanství a vlasti ze strany Tomáše Halíka? Církev v historii stála na straně obraně Evropy před vpádem muslimských nájezdníků... Jak obstojí její představitelé i jednotliví věřící dnes?

P.S.
K Halíkovi bych se svatému přijímání raději nechodil. Jednak nevyvrátil pochybmosti, že není knězem a jednat u něho může chybět intence u proměňování.

Vyšlo na euportal.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimíra Bondarenková: Zpět k silnému státu. Jinak v drsném 21. století nepřežijeme

23:00 Vladimíra Bondarenková: Zpět k silnému státu. Jinak v drsném 21. století nepřežijeme

Nové možnosti rozvoje státního a polostátního vlastnictví jsou: reetatizace, společné podniky a stát…