František Ondruš: Starostka Hodonína se domnívá, že EU je velkou vizí, která předběhla dobu

30.06.2014 19:21 | Zprávy

Viz Parlamentní listy dne 11. 6. 2014.

František Ondruš: Starostka Hodonína se domnívá, že EU je velkou vizí, která předběhla dobu
Foto: archiv MG
Popisek: Ing. arch. Milana Grauová (BPP), starostka Hodonína

Tento článek jsem si přečetl díky náhodě až nyní, a protože jsem bývalý kolega bývalé členky ODS, která proto, aby se již podruhé stala starostkou, spojila se s komunisty, což ji samozřejmě vyšlo a starostkou se stala i v tomto volebním období, které zanedlouho končí.

Je úsměvné, že hodnotí a kydá hnůj na nové vedení ODS. Bohužel nikdy jsem od ní nějaký názor, směřování, politickou myšlenku neslyšel a už vůbec ne, že by někdy něco komentovala k EU. Bohužel, musím konstatovat, že za období, kdy nastoupila jako starostka ( opět ) za :

  1. Nebyl schválen rozpočet a město fungovalo dle rozpočtového provizoria
  2. Poprvé se nepodařilo, nedařilo doplnit městskou radu do počtu členů  9-ti, tak jak bylo v Hodoníně od roku 1989 nastoleno. Nepodařilo se rovněž zvolit ani prvního místostarostu, neboť ten původní za KDU-ČSL odstoupil. Nakonec paní starostka vyřešila situaci tím, že se počet členů rady v průběhu volebního období snížil. Pakliže se paní starostka domnívá, že politická situace byla v našem městě poměrně divoká a co vlastně vedení preferuje jako priority z hlediska chodu a rozvoje města, musím konstatovat, že ona sama dříve pracovala jako vedoucí odboru rozvoje města, do té doby, než ji kolega z ODS vtáhl před komunálními volbami 2006 do ODS, ihned se stala členkou rady MS ODS a druhou na kandidátce pro komunální volby 2006.

Byť své místo dvojky na kandidátce neustála, přesto všechno se dostala do zastupitelstva a protože ODS v Hodoníně získala největší počet mandátů za celou dobu fungování ODS v Hodoníně, získala i funkci místostarostky. Po aférce s nahrávkou, která jejího kolegu starostu (který ji do ODS pomohl, přivedl) stála křeslo, nastoupila ladně na jeho místo. Samozřejmě rovněž se stala i předsedkyní MS ODS Hodonín. Bývalý starosta byl pochopitelně vyloučen.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Maršálková: Přehlídka penisů a vulv opět na scéně!

15:49 Alena Maršálková: Přehlídka penisů a vulv opět na scéně!

Podle nabídky Západočeském divadle v Chebu, je po červnové premiéře připraveno další představení na …