František Štván: Jak je možné, že lidé mají čas i na něco jiného?

16.07.2014 20:30 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Z mnoha názorů kolem kauzy daňových rájů, kterou podle mne zcela legitimně otevřel poslanec Huml, jsem nabyl dojmu, že občané celého světa nedělají nic jiného, než že obdivují naše úspěšné reprezentanty, díky nimž hltají informace o naší zemi a jen díky jim přechází na výrobky vyrobené u nás.

František Štván: Jak je možné, že lidé mají čas i na něco jiného?
Foto: ČT
Popisek: Petra Kvitová

To všechno jim přeci  musí, pokud tomu tak je,  zabrat obrovské množství času. A neboť nejsem hnidopich, což by mne opravňovalo vnímat podobné názory jako  malicherné maličkosti a neboť si myslím, že na lidi celého světa musí působit všechny sportovní úspěchy sportovců z celého světa stejně, pak si právě proto musím položit tuto otázku. A to i přesto, že jsem, možná díky tomu, že z výsledků sportovců nedělám žádnou vlasteneckou a ekonomickou vědu, neovlivňují můj pohled na zem kterou reprezentují, natož aby mne nutily pátrat po výrobcích jejich krajanů, vy jímkou, která však prý potvrzuje pravidlo. A nebo jí nejsem a všechna ta mediální prohlášení, nutící nás vnímat úspěchy sportovců jako něco mimořádného, před čím si svět sedá na zadek, mají možná  jediný cíl. Udržet v nás pocit osobní malosti, bezvýznamnosti, tedy i poslušnosti. Církve používají ke stejnému cíli bohy. Neviditelná ruka trhu a jí na ruku jdoucí politici  sportovce.  Bez uctívání model se opravdu vládnout lidem nedá?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…