František Štván: Kubiceho kroky rehabilitují Paroubkovo varování z roku 2006

30.08.2012 7:29 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Pamatujete? Jiří Paroubek po volbách v roce 2006, tedy v roli premiéra a předsedy ČSSD, přirovnal situaci, přesněji řečeno načasovaní, Kubiceho zprávy, která tři dny před volbami nechutným způsobem očerňovala jeho osobu a potažmo i ČSSD, k manipulacím s veřejným míněním, které na více jak čtyřicet roků negativně ovlivňovaly osud Československa po únoru 1948.

František Štván: Kubiceho kroky rehabilitují Paroubkovo varování z roku 2006
Foto: rep
Popisek: Ministr Jan Kubice a policejní prezident Petr Lessy

Posléze se za svůj historický exkurz, který v řadách pravice a za nic odpovědných intelektuálů vyvolal podle mne nepochopitelný odpor, omluvil s tím, že sice zvolil špatná slova, ale i přesto se nemýlil. Pamatuji si na tu dobu, stejně tak si pamatuji, že jsem na jeho přirovnání neviděl nic nepatřičného, neboť jednou z výhod historie je možnost se z ní poučit, a varováním před používáním identických mocenských způsobů varovat veřejnost před následky, které by jejich tolerováním mohly nastat.

Uběhlo šest let a dnes vedení ČSSD používá v souvislosti s náhlým odvoláním policejního presidenta Lessyho naprosto identická a ještě mnohem tvrdší srovnání s pracovními postupy poúnorové bolševické STB. Podle mne oprávněně! Proto by si měla uvědomit, že ve svých řadách měla vizionáře, který morální portfolio a pracovní postupy současného ministra Kubiceho před šesti lety naprosto pravdivě popsal. Dnes je Jiří Paroubek předsedou NS-LEV 21 i proto, že si jeho spolustraníci v zájmu uchopení moci s pravici notovali a notují, jak to nedávno předvedla hejtmanka Vaňhová, která vládní předsedování Jiřího Paroubka potřísnila obviněním, že se zadlužením země dopustil ekonomického zločinu. Právě proto bych ocenil, kdyby se ČSSD k jeho vizionářskému varování z roku 2006 přihlásila a zpětně ho ocenila. Moudří by to dokázat měli. Hloupí si hrají na vlastním písečku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.