Ivan Bednář: Babišův bulík

03.08.2012 20:09 | Zprávy
autor: Ivan Bednář

V jedné české televizi je pořad, který se jmenuje Babicovy dobroty, ve kterém známý kuchař vaří skvělá jídla. V tom případě se ale spíš jedná o Babišovy trampoty.

Ivan Bednář: Babišův bulík
Foto: ANO 2011
Popisek: Andrej Babiš

O politickou kuchyni, ve které miliardář Andrej Babiš vaří jedy. Postup Babiše je podobný tomu Babicovu, který proslul hláškami jako „všichni víte, že dobrý guláš uděláte, jen když máte dobré hovězí a hodně cibule. Ale když nemáte hovězí, dejte tam třeba vepřové, a když není vepřové, dejte tam třeba kuřecí. Ale dobrý guláš uděláte i bez masa a bez cibule, jak jsem slyšel…“ Podobné kejkle provozuje v politice Andrej Babiš.

Babiš hledal šéfa svého hnutí ANO 2011. A když ho nenašel, zvolil se do čela hnutí sám. Do svého podnikatelského projektu vytvořit politickou stranu, která by uspěla ve volbách, už Babiš nasypal téměř dvacet milionů. Kandidáti do Senátu dostanou od Babiše jeden a půl milionu. Jeden z nich, advokát Milan Hulík, ale tvrdí, že dostal miliony dva.

Zatímco Vít Bárta svůj byznys plán před veřejností tajil, Babiš se už nestydí a veřejně prohlašuje, že jde o podnikatelský projekt. To ostatně potvrzuje i advokát Milan Hulík v dnešním (pátek 3. 8. 2012) rozhovoru v Mladé frontě Dnes. „Babiš to založil, Babiš to řídí, Babiš to financuje,“ říká Hulík.

Hulík bude za Babiše kandidovat do Senátu. Je zajímavý kandidát. Tvrdí o sobě, že je přesvědčený antikomunista. Komunistická minulost Andreje Babiše mu ale nevadí. Tedy nevadí mu po té, co od Babiše dostal dva miliony na kampaň. Dřív mu vadila. „Vždycky jsem si říkal,“ uvádí Hulík ve zmíněném rozhovoru,“ že je to bolševickej miliardář.“  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.