Ivan Bednář: Malý gazda Gazdík

18. 6. 2017 11:59

Už jsme měli primátora z Olomouce, teď máme primátorku z Bratislavy. A lidovci si dali na první místo své pražské kandidátky starostu ze Suché Lozi Petra Gazdíka. Pro ty, kdo nevědí, kde Suchá Loz leží, tak je to obec necelých 8 km jihovýchodně od Uherského Brodu. Žije v ní cca tisícovka lidí.

Ivan Bednář: Malý gazda Gazdík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Teprve na druhém místě je lidovecký kandidát Daniel Herman.  

Slovácky šohaj proslul tím, že ho svého času pozval primátor Pavel Bém, aby se týden díval na práci primátora Prahy, když se Gazdík předtím vyjádřil, že to nic není, on že by to zvládnul levou rukou.  

Pak se stal pastorkem knížete Schwarzenberga.a díky Kalouskovi Gazdík ve Sněmovně prosadil zákon o rozpočtovém určení daní, který nově upravil příjmy měst a obcí. Prahu přitom připravil zhruba o 5 miliard.

Když kníže odešlo na penzi, a jeho nástupci Kalouskovi spadly předvolební preference na hranici volitelnosti, prásknul Gazdík do svých politických koní a stranu TOP 09, která ho vytáhla na světlo Boží jako králíka z klobouku, opustil a přimazal se k lidovcům. Těžko odhadovat, jak se této účelově slepené koalici povede. Její volební preference se pohybují na hranici volitelnosti.

Hnutí Starostové a nezávislí jako každé správné hnutí totiž nemá žádný politický program, kromě toho, že se snaží pro sebe urvat co nejvíc politických funkcí. Jediné, co jsme od nich v poslední době slyšeli, je, že jsou proti krajům, které se prý neosvědčily.  

Když ale teď mají své zastupitele v krajských radách, možná že svůj postoj změní. To jsem z toho „na větvi.“ Pardon „na lozi.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Fischer: Vylepšeme Staromák

21:09 Oldřich Fischer: Vylepšeme Staromák

Na Staroměstském náměstí teď vyroste další pomník. Snad plagiát jednoho náboženského artefaktu.