Ivan Jordák: Jak to vlastně je?

16.11.2020 11:18 | Zprávy

Není tomu tak dlouho, co byly volby v Bělorusku, jen před několika dny volili prezidenta v USA. Pár týdnů před tím navštívil předseda senátu ČR Vystrčil na tři dny Tchaj-wan.

Ivan Jordák: Jak to vlastně je?
Foto: Repro Rada BNR
Popisek: Demonstrace za demokratické Bělorusko

Uvádím tyto státy kvůli tomu, že jsou v poslední době médii u nás nejvíce zmiňovány a podle informací tam není politická situace vůbec jednoduchá. Bohužel napětí, které je tím vyvoláno se může velmi rychle přenést do celého světa. K napětí přispívají i samotná média způsobem informování o událostech, a možnostech předávání informací jejich prostřednictvím pro občany, ale i korporace, politické strany a politická hnutí. V podstatě by v poskytování, předávání a získávání informací nemělo být nikomu bráněno a pro každého by měly být vytvořeny rovné podmínky. Co vím, USA a my to máme zakotveno v ústavě, u ostatních zmíněných zemí, nevím, ale divil bych se, kdyby v ústavě tzv. svobodu slova nebo projevu někdo v současnosti neměl. 

Zároveň se věčně skloňuje v médiích otázka bezpečnosti naší země, a to až k možnosti třetí světové války. Nepřítel není zatím uváděn konkrétně, ale pokud média trochu sledujete, nemůže vám vyjít ze zahraničí nikdo jiný než Rusko a Čína. Za vnitřního nepřítele poslouží všichni, co mají v názvu obsažen nějaký výraz slov socialismus, nebo komunismus. Bohužel snad nejhorší dopady na bezpečnost zemí a jejich obyvatel, tedy nás, má kvazi humanita, a neustále pokusy o přijímání imigrantů, a to už dokonce v předem určených kvótách pro státy EU, prakticky bez ohledu na možnosti cílových zemí, na důvody imigrace, současné problémy imigrace a zjišťování jejich příčin. Pokusy o sankcionování zemí, které kvóty nesplní bez ohledu na nemožnost jejich splnění od samého počátku. A tak v parlamentech zemí EU a také v evropském parlamentě dochází neustále ke sporům, zda tak, nebo právě naopak. Také do médií jsou voláni představitelé stran a hnutí, kteří potvrdí pouze ty správné názory. A tak máme prakticky skoro každý den vystoupení oprávněných, kteří nás poučují o tom, jak je vláda a ostatní poslanci neschopní, a co by dělali oni, kdyby nyní vládli. Zapomínají, nebo odmítají sdělit, proč to nedělali, když vládli skutečně. Nechápu ani neustále výtky premiérovi a prezidentovi, i když, jak se říká, ani jednoho nemusím, ale jsou nejvyššími úředníky země a na svá místa se dostali volbou občanů. Řadu věcí dokázali. A zase, nechápu, proč nevytýkají panu Schvarzenbergovi, co vytýkají panu Babišovi, i když se jedná o shodnou věc. A dalo by se dále ptát proč a proč. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Senát , Tchaj-wan , volby , Jordák , Bělurusko

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…